خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 306
IFالهیاری در بازدید از تیران و کرون گفت: این شهرستان با حضور در نمایشگاه های ویژه صنایع دستی و گردشگری می تواند با معرفی قابلیت های خود از جمله قلعه تاریخی قمیشلو، کوچه باغات و خانه های زیر زمینی کرد علیا، نظر گردشگران و آزانس های مسافرتی را به خود جلب کند.

به گزارش صاحب نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ظهر امروز با حضور در تیران و کرون ابتدا در جلسه ای با مسئولان شهرستان به بررسی مناطق گردشگری و مشکلات آنها پرداخت و پس از حضور در نماز وحدت مردم و مسئولان، از چند مکان تاریخی در روستای جاجا و شهر تیران بازدید کرد.

فریدون الهیاری در جلسه با مسئولان تیران و کرون با اشاره به پتانسیل بالای این شهرستان در حوزه گردشگری، اظهار کرد: شهرستان تیران وکرون دارای پتانسیل های نهفته ای است که هنوز شناخته نشده و با سرمایه گذاری در این زمینه، به برندهای گردشگری تبدیل خواهند شد.

وی گفت: صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان بواسطه ظرفیت بالا، بعد خاورمیانه ای و جهانی دارد و فاصله کوتاه تیران و کرون با مرکز استان و  قرار داشتن در محور مواصلاتی غرب کشور امتیاز خوبی در این زمینه محسوب می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان حضور شهرستان ها در نمایشگاه های معتبر کشور را امری مهم دانست و ادامه داد: شهرستان تیران و کرون با حضور در نمایشگاه های ویژه صنایع دستی و گردشگری، می تواند با معرفی قابلیت های خود از جمله قلعه تاریخی قمیشلو، کوچه باغات، درب های سنگی و خانه های زیر زمینی کرد علیا، نظر گردشگران و آزانس های مسافرتی را به خود جلب کند.

الهیاری با بیان اینکه صرف بازسازی مکان های تاریخی بدون جذب گردشگر کافی نیست، اذعان کرد: اگر گردشگری رونق پیدا نکند میراث فرهنگی ما نجات پیدا نخواهد کرد چرا که با افزایش حضور گردشگران در مناطق مختلف، زمینه و انگیزه مرمت آثار تاریخی بیشتری فراهم می شود.

وی افزود: رونق صنعت گردشگری نیازمند معرفی، تبلیغات و حتی اقراق است که همکاری و تلاش مردم و مسئولان را می طلبد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زمینه ارتقای میراث فرهنگی شهرستان های غرب اصفهان از نمایندگی به اداره، تصریح کرد: شهرستان تیران و کرون به شاخص های مورد نیاز برای تبدیل نمایندگی میراث فرهنگی به اداره نزدیک شده و با تلاش بیشتر، این کار در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد.

IF IF IF
IF IF IF
IF IF IF
IF IF IF

انتهای پیام/ سفیر تیرانو کرون/ الف

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392669

خبر فوق مربوط به رسانه اصفهان امروز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم