خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: سازمان «همکاری اسلامی» تشکیل دولت نجات ملی یمن را محکوم کرد

دبیرکل سعودی سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای از تشکیل دولت نجات ملی در یمن ابراز ناراحتی کرد و گفت که این اقدام روند حل مسالمت آمیز بحران یمن را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان همکاری اسلامی تشکیل دولت نجات ملی یمن را محکوم کرد.

«یوسف بن احمد العثیمین» دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی که او هم مانند دبیرکل پیشین این سازمان عربستانی است با صدور بیانیه ای اعلام کرد این دولت از دید سازمان همکاری اسلامی غیرقانونی است و تشکیل آن نقض تصمیم های شورای امنیت و تلاش های بین المللی برای حل بحران یمن از راه های مسالمت آمیز است.

پایگاه خبری «ابابیل نت» یمن، گزارش داد که سازمان همکاری اسلامی دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن را دولت قانونی این کشور توصیف کرده و از همه طرف های یمنی خواست با اسماعیل ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن برای حل توافقی بحران یمن همکاری کنند.

العثیمین درباره آنچه تجاوز انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن خواند، هشدار داد و گفت این سازمان از وحدت و ثبات یمن حمایت می کند.

دوشنبه شب (دیشب) «عبدالعزیز بن حتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن، کابینه خود را معرفی کرد؛ دولت بن حبتور بعد از رأی اخذ اعتماد از پارلمان یمن مسئولیت اداره کشور در سایه چالش های امنیتی و اقتصادی موجود را بر عهده خواهد داشت.

کمیته عالی انقلاب یمن با صدور بیانیه ای از تشکیل و معرفی دولت نجات ملی یمن استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد دولت نجات ملی بتواند فشار اقتصادی تحمیل شده بر مردم یمن را کاهش دهد.

انتهای پیام/ص

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392653

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم