جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، همایش یاوران وقف امروز ( 9 آذر ) با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران استانی و شهرستانی، هیئت امنا، خادمین و اصحاب رسانه در سالن شهید دهرابپور، کتابخانه مرکزی آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی یاسوج برگزار شد.

حجت الاسلام سیدنورالله جنتی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در این همایش، گفت: وقف یکی از بنگاه های اقتصادی ممتاز نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه در همه ادیان وقف به عنوان اقتصادی پویا جایگاه ویژه ای دارد، اظهار داشت: طبق اصل 49 قانون اساسی باید وقف در جهت نیات واقف بوده و نباید از قبل وقف کسی سرمایه ای اندوخته کند.

جنتی پور، با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت نیت واقفین گام برمی دارد، اضافه کرد: مجموعه اوقاف استان در طول مدیریت اینجانب فعالیت های خوبی در راستای ترویج فرهنگ وقف انجام داده است.

این مسئول فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه استاندار، معاونین استاندار، نماینده ولی فقیه و دیگر مسئولان همکاری خوبی با این سازمان داشته اند، عنوان کرد: در زمینه موقوفه 6 هکتاری طاهری که موقوفه ای منفعتی بوده، همکاری خوبی صورت گرفت.

وی ضمن تاکید بر اینکه همه افراد جامعه می توانند از منفعت وقف بهره مند شوند، یادآور شد: استان کهگیلویه بویراحمد در زمینه وقف منفعتی در رده آخر کشور قرار دارد.

جنتی پور، شهرستان های گچساران و یاسوج را تنها دارای وقف منفعتی خواند و گفت: همه ما وظیفه داریم در راستای ترویج فرهنگ وقف در جامعه تلاش کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، گفت: رسانه های مکتوب و مجازی به خصوص صدا و سیمای مرکز استان همکاری شایسته و ارزنده ای در پیشبرد اهداف و برنامه های این سازمان داشته و دارند که جای تشکر دارد.

شایان ذکر است، در پایان این آئین از 34 نفر از خادمین، هیئت امنا و اصحاب رسانه این استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

پایان پیام/82 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392638

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم