خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
galaxy-s7-fhd-640x480

هم رسان: گوشی‌های Galaxy S7 و S7 Edge هر دو مجهز به صفحه نمایش‌های QHD هستند. این فناوری به ایجاد صفحه نمایش‌های شفاف‌تر کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، برخی کارشناسان معتقدند در همان ابتدای کار نمی‌توان تفاوتی بین صفحه نمایش‌های Full HD و QHD مشاهده کرد و این ویژگی بیهوده است و صرفاً باتری زیادی مصرف می‌کند.
به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ تمهیدهایی برای حل این مشکل اندیشیده است زیرا طبق اخبار Android Central شرکت سامسونگ مشکل صفحه نمایش QHD را در نسخه بتای اندروید ۷ نوقا مورد توجه قرار داده و وضوح تصویر Full HD را به عنوان وضوح تصویر پیش فرض انتخاب کرده است. کاربران می‌توانند از بین وضوح تصویرهای HD (720p)، Full HD (1080p) و Quad HD (1440p) یک مورد را انتخاب کنند. در حال حاضر وضوح تصویر FHD به جای وضوح تصویر قبلی QHD به عنوان پیش فرض در گوشی موجود است.

samsung-galaxy-s7-edge-android-nougat-aa-9
این قابلیت می‌تواند در مصرف باتری صرفه جویی کند زیرا هرچه تعداد پیکسل‌های کمتری روی صفحه نمایش وجود داشته باشد، باتری کمتری مصرف خواهد شد. این احتمال وجود دارد که در زمان عرضه محصول نهایی، وضوح تصویر پیش فرض QHD باشد اما در حال حاضر این نکته‌ای است که شرکت باید به آن توجه داشته باشد. همان‌طور که سایت Android Central اعلام کرده، تفاوت بین QHD و FHD چندان فاحش نیست اما وضوح تصویر ۷۲۰p قطعاً تفاوت زیادی با موارد قبلی خواهد داشت.
نمی‌توان با قطعیت گفت کاهش وضوح تصویر صفحه نمایش تا چه حدی می‌تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند اما بخواهید از دستگاه خود به مدت بیشتری استفاده کنید، پایین آوردن وضوح تصویر صفحه نمایش راه حل مناسبی است.

منبع: ubergizmo

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392628

خبر فوق مربوط به رسانههم رسان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم