کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
آرم فیلم وحدت

سینماپرس: عضو هیات انتخاب بخش مستند جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی معتقد است که جشنواره فیلم وحدت اسلامی می‌تواند در تبیین اسلام واقعی موثر باشد که نکته قابل توجه تبیین اسلام در برخورد با مذاهب است. در دین ما حتی خداوند هم کسی را مجبور نکرده تا پیرو دینی باشد چه برسد به مذهب.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، سعید گودرزی با بیان اینکه 80 درصد مجموع آثار رسیده به جشنواره مرتبط با موضوعات جشنواره است، گفت: با توجه به شرایط و امکانات شهرستان‌ها بازهم آثار خوبی از شهرهای مختلف به دستمان رسیده است. قاعدتا استان‌ها و شهرهای مرزی بیشتر درگیر مسائل بین مذاهب مختلف هستند و بعضی شبکه‌ها یا انجمن‌ها که در این جشنواره شرکت کرده اند آثار متوسط تا خیلی خوبی فرستاده اند.
وی افزود: اکثر این آثار به موضوعات جشنواره مرتبط بودند و آثار غیرمرتبط انگشت شمار بودند و فکر نمی‌کردیم تا این اندازه از این بخش استقبال شود. البته اطلاع رسانی دبیرخانه جشنواره و ارتباط گیری آنها هم در این مساله بسیار موثر بود.
گودرزی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی در مبارزه با اسلام هراسی گفت: این جشنواره با هدف ترویج یک نوع تفکر در یک قالب و به شکل خاص برگزار می‌شود. در حال حاضر با توجه به شرایطی که در منطقه داریم، حضور گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه و هدف استکبار جهانی و دشمنان که سعی در ایجاد اختلاف و بهره‌برداری از این اختلافات را دارند،‌ چنین جشنواره ای می‌تواند نقشی کارآمد داشته باشد.
وی با بیان اینکه آنها سعی دارند حتی گروه‌های شیعه و سنی را در مقابل هم قرار دهندگفت: در این شرایط باید کار رسانه ای، تلویزیونی و سینمایی برای روشنگری مردم انجام شود زیرا آنها هم از همین ابزار استفاده می‌کنند بنابراین ما هم باید در جای خودش از رسانه‌ها استفاده کنیم.
عضو هیات انتخاب بخش مستند با بیان اینکه با استفاده از رسانه‌ها باید بر آنها غلبه کنیم ، افزود: با ابزار رسانه می توانیم واقعیت ها را بیان کنیم. جشنواره فیلم وحدت اسلامی اهمیت بسیاری دارد زیرا در تمام این بحث‌ها و جدال‌ها اختلافات میان شیعه و سنی همیشه مطرح است. می توانیم با یکسری تشویق‌ها تولیدکنندگان را به این مسیر بیاوریم و توجهات بیشتری را چه در داخل کشور چه در حوزه بین الملل به این موضوع جلب کنیم.
گودرزی با بیان این که این جشنواره می‌تواند در تبیین اسلام واقعی موثر باشد، توضیح داد: تبیین اسلام در برخورد با مذاهب است. در دین ما حتی خداوند هم کسی را مجبور نکرده تا پیرو دینی باشد چه برسد به مذهب. اگر با شیوه درست، رفتار و منش صحیح اسلامی را برای مردم تبیین کنیم، می‌توانیم آن را الگوی دیگران قرار دهیم. چناچه شاهد هستیم در کشور ما و دیگر کشورها شیعه و سنی در کنار همدیگر و حتی در کنار پیروان مذاهب دیگر بدون هیچ مشکلی زندگی می‌کنند.
وی ادامه داد: باید اشتراکات بسیار شیعه و سنی را به تصویر بکشیم و روی آن کار کنیم. حتی اگر آنها اختلاف نظری هم دارند می‌توانند درباره آن بحث کنند و نیازی به جنگ نیست زیرا همه ما مسلمان هستیم و هدف همیشگی امام راحل ره و مقام معظم رهبری وحدت بوده است. رهبران کشور ما، پیروان بسیاری در خارج از کشور دارند و همیشه می گفتند از اختلاف پرهیز کنید و به مقدسات همدیگر احترام بگذارید. اگر ما بتوانیم این را در عمل نشان دهیم موفق شده‌ایم.
وی که به عنوان مدیر رسانه‌ای مجمع هم فعالیت دارد در خصوص فعالیت‌های این موسسه در رابطه با تبیین اسلام گفت: کارمان را تازه شروع کردیم و در واقع موسسه رسانه ای مجمع در حال شکل گیری است. از کنفرانس وحدت اسلامی سال گذشته تاکنون تولیداتی داشتیم که برخی از آنها پخش هم شده اند. تولیداتی در جهت آگاهی بخشی. مجموعه مستندهایی هم در این راستا تولید شده اند.
گودرزی ادامه داد: البته با پشتیبانی‌های اخیر آیت‌الله قرائتی کارها به سمت و سوی متفاوت‌تری رفته اند چون ایشان در مساله رسانه نظر بلندی دارند و اهداف بلندی برای ما ترسیم کرده اند که باید مدت طولانی تلاش کنیم تا به آنها برسیم. امکانات در اختیارمان هست و در مجموع نظر بر این است که کارهای رسانه ای مجمع تقریب چه در بعد خبری، رادیو و تلویزیونی و رسانه های مجازی با یک هدف گذاری در یک جا تجمیع شوند تا همدیگر را بتوانند در راستای اهداف همدیگر پوشش بدهند.
اولین جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همزمان با سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و هفته وحدت به دبیری هاشم میرزاخانی در تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392622

خبر فوق مربوط به رسانهسینما پرس می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم