کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
SNN همزمان با دیدار وزیر علوم کشورمان با وزیر آموزش و پرورش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا، کمیسیون مشترکی برای پیگیری مفاد توافقنامه دو کشور در زمینه گسترش همکاری‌های علمی، دانشگاهی و فناوری در رم تشکیل شد.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، همزمان با دیدار محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان با استفانیا جانینی وزیر آموزش و پرورش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا در رم کمیسیون مشترکی برای پیگیری مفاد توافقنامه دو کشور در زمینه گسترش همکاری های علمی، دانشگاهی و فناوری تشکیل شد.


در این دیدار که در ساختمان وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا برگزار شد، دو طرف بر توسعه مناسبات علمی میان ایران و ایتالیا، گسترش روابط میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و فعالیت ها و تحقیقات مشترک پیرامون توافقنامه ای در زمینه علمی و فنی که فروردین گذشته در تهران به امضا رسیده بود، تاکید کردند.


دکتر فرهادی پس از این دیدار در خصوص موارد مطرح شده دراین نشست اظهار داشت : در این دیدارکمیسیون مشترکی درخصوص توافقنامه به امضارسیده پارسال در تهران در زمینه همکاری های علمی، دانشگاهی و فناوری تشکیل شد که پس از آن بسیاری از دانشجویان ایرانی دوره دکترا برای گذراندن دوره های مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه راهی دانشگاه های ایتالیایی شدند و تعداد زیادی از هیئت های ایتالیایی نیز برای گذران دوره های مختلفی به خصوص هنر، باستان شناسی، معماری و یادگیری زبان فارسی به ایران سفر کردند.​


وزیر علوم کشورمان در ادامه افزود: در این دیدار طرح های تحقیقاتی مورد تفاهم نیز مشخص و تعریف شدند و دو پروژه به اجرا گذاشته شد و سایر طرح ها نیز به زودی اجرا می شوند.


فرهادی همچنین به مذاکرات درباره تاسیس صندوق حمایت مالی از تحقیقات علمی مشترک و شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: از هر دو طرف نمایندگانی مشخص شدند تا این گونه امور را پیگیری کنند.


جانینی وزیر آموزش و پرورش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا نیز در سخنانی با اشاره به سفر دکتر روحانی به رم و همچنین سفر متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا به همراه هیئت اقتصادی به تهران، گفت: ما با ایران فعالیت ها و همکاری های بسیار مهمی در زمینه های مختلف از فیزیک تا پزشکی و میراث فرهنگی و مرمت آثار باستانی داریم و اراده ما توسعه و تشدید مناسبات، تحرک و همکاری های علمی جوانان است همانطور که روحانی و رنتزی در رم به آن اشاره کردند.


گفتنی است موضوع تفاهم نامه ای که در فروردین گذشته در تهران به امضای فرهادی و جانینی رسید، همکاری در زمینه تحقیقات علمی و فنی با بودجه مشترک و تبادل محققان و متخصصان در بخش های مختلف است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392613

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم