کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 144

دنزا EV
اگر در فضای مجازی جستجویی داشته باشید و در مورد برند دِنزا تحقیق کنید، به یک قرارداد مشارکتی بین شرقی ها و غربی ها می رسید. دامیلر آلمان (مرسدس بنز، AMG، اسمارت و چند کمپانی مطرح دیگر زیر مجموعه دایملر محسوب می شوند) و کمپانی BYD چین طی قراردادی، برند جدیدی تحت عنوان دنزا تاسیس و با مشارکت مالی و فنی، برنامه تولید خودروهای برقی را پایه ریزی کردند.

دنزا EV
دنزا EV خودرویی بود که در نمایشگاه گوانجو حضور داشت و به عنوان یک ماشین تمام برقی در شهرهایی چون شنزن و گوانجو مشتریان خوبی را پیدا کرده است. در ساخت و طراحی این خودرو، دایملر، پلتفرم مرسدس بنز کلاس B را به میان آورده و بی وای دی، فناوری خودروهای برقی اش را در دنزا EV استفاده کرده است. این خودرو به موتور برقی مجهز است که ۶۸ کیلووات قدرت و ۱۷۷ نیوتون متر گشتاور دارد. همچنین از نظر امکانات ایمنی و رفاهی، دنزا EV در سطح خوبی قرار دارد. ۸ کیسه هوا،سقف شیشه های، تودوزی تمام چرم، سیستم کنترل پایداری، صندلی های برقی جلو، مانیتور، زنون و چراغشوی، سنسور نور و باران و… از امکانات این خودرو تمام برقی محسوب می شود.

دنزا EV
دایملر آلمان دنزا EV را مورد تایید خود قرار داده و بر روی کیفیت آن حساسیت بالایی را خرج کرده است. فولترین نسخه این خودرو چینی-آلمانی حدود ۴۰۰ هزار یوآن قیمت گذاری شده است. در بازار چین مشتریانی که خودروهای برقی و هیبریدی خریداری کنند، از طرف دولت به آن ها یارانه هایی خاص تعلق می گیرد و هزینه پلاک ۵ هزار دلاری شامل حال آن ها نمی شود. جالب است بدانید که با هر بار شارژ کامل این خودرو می توان مسافت ۴۰۰ کیلومتری را پیمود و در نسخه های عادی، این برد مسافت ۲۵۳ کیلومتر اعلام می شود.

دنزا EV
نکته جالبتر اینکه در ایستگاه های شارژ استاندارد می توان در حالت عادی، ۸ ساعته باتری دنزا EV را شارژ کرد و در حالت اتصال به برق فشار قوی، این مدت شارژ به کمتر از یک ساعت و نیم کاهش پیدا می کند. در حالت شارژ سریع می توان حدود ۶۰% ظرفیت باتری را در کمتر از ۴۵ دقیقه پر کرد.

دنزا EV

دنزا EV
گروه مستند اسب بخار

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392607

خبر فوق مربوط به رسانه اسب بخار می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم