خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین ازسوی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، از 13 تا 17 آذرماه در اصفهان برگزار می شود. درخشش معلولین اصفهانی بر صحنه نمایش اصفهان مسئول کمیته روابط عمومی و امور بین الملل این جشنواره در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اعلام این خبر گفت: چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین با هدف نمایش توانمندی های معلولین از سوی اداره کل بهزیستی استان و با حمایت چشمگیر شهرداری اصفهان برگزار می شود.
علیرضا قناعت کار افزود: این جشنواره مراسم افتتاحیه خود را در روز 12 آذرماه در کاخ موزه چهلستون با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین برگزار می کند. همچنین در صبح این روز مسئولین برگزاری جشنواره و جمعی از هنرمندان در گلستان شهدای اصفهان حضور یافته و با شهدای 8 سال جنگ تحمیلی تجدید میثاق خواهند کرد.
وی ادامه داد: در ادامه مراسم، حاضرین به سمت میدان امام(ره) رفته و ضمن اجرای برنامه کارناوال شادی و به هوا فرستادن بادکنک های رنگین در این میدان مستقر می شوند.
عضو کمیته نظارت جشنواره از شرکت 41 گروه نمایشی در این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: فراخوان جشنواره در ابتدای سال جاری منتشر شد و در نهایت 41 گروه نمایشی برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند که از این میان 8 گروه نمایشی از کشورهایی همچون بلژیک، آلمان و ایتالیا حضور دارند.
وی ادامه داد: داوری آثار شرکت کننده در بخش بزرگسال جشنواره را هم هنرمندانی سرشناس و شناخته شده همچون افسانه بایگان، قطب الدین صادقی، اصغر همت ، لودویک از کشور هلند و پروفسور کومار از کشور هند خواهند بود. در بخش نمایش کودک و خیابانی نیز اعضای هیئت داوران عبارت اند از افسر اسدی، حسن دولت آبادی، زهرا صبری، هنگامه مفید و شوتا ماهندرا از کشور هند.
وی مراسم اختتامیه این جشنواره را 17 آذرماه اعلام کرد و افزود: این مراسم از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح در سالن کوثر برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وی، آنجلو ماریاملو به نمایندگی از سوی سازمان یونسکو، رئیس اداره کل بهزیستی استان اصفهان و جمعی از هنرمندان سرشناس کشور از مهمانان ویژه در این مراسم هستند که در حضور آنان گروه های نمایشی منتخب مورد تقدیر و تجلیل قرار می گیرند.
علیرضا قناعت کار با تاکید بر اینکه جشنواره تئاتر معلولین گامی موثر در جهت ارتقای سطح توانمندی معلولین است عنوان داشت: این جشنواره در سال های قبل توانست موج امیدی را در دلهای معلولین ذهنی و جسمی حرکتی ایجاد کند و به آنان و مهم تر از آن به اعضای جامعه نشان دهد که معلولین دارای قدرت و توانمندی های مختلفی هستند و باید آنان را جدی گرفت.
وی در پایان از نقش حمایتگر شهرداری اصفهان به عنوان عاملی موثر در برگزاری این جشنواره سخن گفت و افزود: این جشنواره حاصل تفاهم نامه ای است که میان اداره کل بهزیستی استان و شهرداری اصفهان امضا و برقرار شده است. نقش حمایتگر شهرداری اصفهان در برگزاری این جشنواره شایسته و قابل تقدیر است./
12135/135/5 کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392601

خبر فوق مربوط به رسانه ایمنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم