کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 113
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعلام کامل آمادگی بنیاد برای تحت پوشش قرار دادن خانواده شهدا حادثه تروریستی حله خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با تأکید بر آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در پی شهادت عده ای از هموطنان عزیزمان در شهر حله عراق گفت: این بنیاد با تأسی از فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و پیام مهم ایشان در پی شهادت جمعی از زائران حسینی (ع) و همچنین نصب العین قرار دادن دستور رئیس جمهوری برای تحت پوشش قرار گرفتن شهدای حادثه تروریستی یاد شده در عداد شهدای انقلاب اسلامی با توجه به قوانین و مقررات موجود آمادگی کامل خود را برای اجرای این دستورات اعلام می دارد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک و تسلیت مجدد به خانواده های معزز این شهدای گرانقدر و آرزوی بهبودی و سلامتی برای مجروحان این حادثه افزود: حادثه تروریستی در شهر حله عراق که به شهادت جمعی از زائرین اربعین حسینی (ع) منجر شد تألم و تأثر شدید هموطنان عزیز و وجدان های آگاه و بیدار جهانیان را در پی داشت.

معاون رئیس جمهور ادامه داد : دشمنان به توهم خویش تصور می کنند با چنین وقایع شوم و ددمنشانه ای باعث سستی عقاید و کاهش شور حسینی (ع)می شوند اما عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با گام هایی محکمتر و عشقی به مراتب بیشتر از گذشته در مسیر فرهنگ عاشورایی گام خواهند برداشت.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: بر اساس قوانین موجود قربانیان و مجروحین این نوع حملات تروریستی با توجه به مستندات مربوط به سانحه و گزارش وزارت امور خارجه، سازمان حج و زیارت و مراجع امنیتی، در عداد شهداء و جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرند، بر همین اساس درپی شهادت تعدادی از هموطنان زائر اربعین حسینی (ع) در شهر حله عراق، بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغیه ای را به تمام واحدهای استانی و شهرستانی خود ارسال کرده که طبق آن دستور شناسایی، تشییع و تدفین پیکر مطهر این شهدا در گلزارهای مطهر شهدا، تشکیل پرونده، شروع خدمات رسانی و تحت پوشش قرار گرفتن خانواده این عزیزان بر اساس قوانین و مقررات صادر شده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به حادثه تروریستی مشابهی که چندی پیش در کرکوک عراق رخ داد گفت: این حادثه تروریستی در شهر کرکوک عراق نیز منجر به شهادت تنی چند از خدمتگزاران عرصه سازندگی شد که بر اساس قوانین موجود، امور مربوط به تشکیل پرونده و احراز شهادت آن شهداء معزز انجام شد و با توجه به تأکید ریاست جمهوری، درخصوص تسریع در خدمات رسانی به خانواده های این شهدا نیز اقدامات لازم صورت گرفته است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392592

خبر فوق مربوط به رسانه جام جم آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم