جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

بله می‌دانیم که روز شکرگزاری تمام شده اما این روز با 10 سالگی دستیار پارک بوده که بنا به گفته‌ی فولکس‌واگن، این شرکت پیشگام عرضه‌ی سیستم یاد شده در سال 2006 و روی خودروی توران بوده است.
هرچند ما کاملاً مطمئن هستیم که تویوتا سیستم پارک خودکار خود را حداقل در ژاپن زودتر از فولکس و با شروع قرن 21 عرضه کرده است.

vw-park-assist
برای فولکس‌واگن همه‌چیز از اوایل هزاره‌ی جدید آغاز شده است، زمانی که مهندسان این شرکت وظیفه‌ی عرضه‌ی سیستمی را داشتند که به راننده‌ها در پارک خودرو در مکان‌های تنگ کمک کند. اگرچه که واژه‌ی تنگ به معنی طول خودرو و فضای اضافی 1.40 متری در نسخه‌ی اول سیستم بوده است.

park-assistance
این سیستم که نام دستیار پارک را به خود گرفته در نسخه‌های اول تنها قادر به پارک دوبل با حداکثر دو حرکت بود اما در سال 2010 این سیستم ارتقا یافت و سرعت عمل آن نیز بیشتر شد. دو سال بعد ژرمن‌ها گزینه‌ی پارک کردن در زوایای راست را معرفی کردند و به لطف استفاده از الگوریتم‌های بهتر، 12 حسگر اولتراسونیک به خودرو اجازه می‌دادند تا طول قبلی 1.40 متری را به 90 سانتی‌متر کاهش دهد.

volkswagen_2
سال گذشته سومین نسل سیستم عرضه شد و باز هم طول کاهش یافته و به 80 سانتی‌متر رسید. به علاوه ترمز اضطراری نیز به این سیستم اضافه شد که اگرچه به‌طور کامل نمی‌تواند تصادفات پارک کردن‌ها را از بین ببرد اما خسارات را به حداقل می‌رساند. این تکنولوژی نه‌تنها در گلف،CC، پاسات، توران و تیگوان در دسترس بوده بلکه در خودروهای تجاری کدی و کرافتر نیز ارائه می‌شود و همچنان به توسعه‌ی خود ادامه خواهد داد و به راننده‌ها اجازه خواهد داد تا تنها پدال‌ها و دنده را در اختیار داشته باشند و کنترل فرمان را به خود خودرو بسپارند.

[دانلود ویدئو]

منبع: carscoops

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392590

خبر فوق مربوط به رسانهپدال می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم