خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
امر به معروف عملی، درمانِ دردهای اجتماعیشهید مظلوم دکتر بهشتی : مسائل معنوى، حیات روحى جامعه، مسائل اخلاقى، فضیلت، عدالت اجتماعى و عدالت اقتصادى، امنیت و سلامت و روال زندگى در گرو چیست؟ در گرو جنبیدن و احساس تعهد کردن و امر به معروف و نهى از منکر را کوچک و ساده نشمردن.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو باشگاه وبلاگ نویسان خراسان رضوی منتشر کرد:

شهید مظلوم دکتر بهشتی:

آگاه باشید! امر به معروف و نهى از منکر واجبى بزرگ است که واجبات دیگر در پرتو آن انجام می ‏شود و نگهبانى می ‏شود. نتیجه اینکه وقتى این کار را کردند، وقتى این وضع پیش آمد، آن وقت در چنین شرایطى خشم خداى عزّ و جلّ بر چنین مردمی تمام و کمال به حد اعلا می ‏رسد و همه را در برمی ‏گیرد؛ در نتیجه، نیکان در سراى بدان نابود می ‏شوند و حتى اگر چند آدم خوب هم هستند مشمول این عقاب می ‏گردند و کودکان بی ‏گناه، در سرزمین بزرگان بی ‏تعهد و بی ‏تفاوت نابود می ‏شوند.

امر به معروف و نهى از منکر راه و روش انبیاست. روش نیکان و شایستگان و صلحاست. واجبى بس بزرگ است که واجبات دیگر به برکت آن انجام شدنى است. امنیت راه ها، (ببیند امر به معروف و نهى از منکر تا کجا می ‏رود!) امنیت راه ها، رو به راه بودن و حلال بودن کسب و کارها، بی ‏غل و غش بودن کسب و کارها در پرتو آن به دست می ‏آید؛ ستم ها و تجاوزها در پرتو آن برطرف می ‏شود؛ حقوق از دست رفته در پرتو آن به صاحبانش باز می ‏گردد؛ آبادى و عمران زمین در پرتو آن به دست می ‏آید؛ انتقام از دشمنان در پرتو آن گرفته می ‏شود؛ کار اجتماع، امر اجتماع و زمامدارى اجتماع در پرتو آن سرراست می ‏شود. می ‏بینید شعاع عمل و اثر امر به معروف و نهى از منکر تا کجا می ‏رود!

مسائل معنوى، حیات روحى جامعه، مسائل اخلاقى، فضیلت، عدالت اجتماعى و عدالت اقتصادى، امنیت و سلامت و روال زندگى در گرو چیست؟ در گرو جنبیدن و احساس تعهد کردن و امر به معروف و نهى از منکر را کوچک و ساده نشمردن.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392582

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم