کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
بورس در نتیجه معاملات روز جاری بورس تهران شاخص کل بورس با صعودی ۳۹۲ واحدی از کانال ۷۹ هزار عبور کرده و وارد مدار ۸۰ هزار واحد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در روز سه شنبه سهامداران بیش از ۷۵۵ میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش ۲ هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال در ۶۰ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند. همچنین در این روز همه هفت شاخص منتخب بورسی رشد کردند. شاخص کل با افزایش ۳۹۲ واحدی به رقم ۸۰ هزار و ۱۸ واحد رسید.

همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۶۷ واحد و یک هزار و ۴۶۶ واحد بالا رفتند. نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که نمادهای ایران خودرو و سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشتند.

در بازار روز جاری سهامداران بیشترین حجم و ارزش معاملات را در گروه های شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو رقم زدند. به این ترتیب این صنایع در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند؛ این گزارش حاکی است امروز صدرنشینی بازار با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای لعابیران، فرآورده های تزریقی ایران، کاشی سعدی، شیمی دارویی داروپخش، سیمان بجنورد، سیمان خزر و پتروشیمی فناوران بود.

در مقابل نمادهای گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، موتورسازان تراکتورسازی ایران، توریستی و رفاهی آبادگران ایران، بیمه آسیا، کارخانجات قند قزوین، ماشین سازی نیرو محرکه و مهرکام پارس با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. سهامداران امروز برای خرید سهام پتروشیمی خارک، کالسیمین، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام باما، صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک رایتل و اوراق صکوک ساخت توسعه ملی بیشترین تقاضای خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی دیگر برای خروج از واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سیمان آرتا اردبیل، فولاد امیر کبیر کاشان و سرمایه گذاری توسعه آذربایجان بیشترین عرضه ها را ثبت کردند. در پایان معاملات امروز سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با معامله ۳۷ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک مرابحه سایپا با معامله ۴۵۷ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392523

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم