خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
فیدل کاسترو 2016-1926 جمعی از تشکل های دانشجویی در نامه ای با اعلام آمادگی برای گسترش همکاری های استکبارستیزانه میان مبت ایران و کوبا تاکید کردند: اقتدارکاسترو «حیاط خلوت» را برای یانکی ها جهنم کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از دانشجویان انقلابی در تشکل‌های گوناگون دانشگاهی، به مناسبت درگذشت فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا و در آستانه روز 16 آذر، سالروز آغاز جنبش دانشجویی در ایران؛ نامه‌ای خطاب به جوانان انقلابی کشور کوبا نوشته و آمادگی خود برای همکاری‌های گسترده در جهت تداوم مبارزات استکبار ستیزانه میان دو ملت را اعلام کردند.

متن این نامه به شرح زیر است:

همرزمان و همسنگران عزیز کوبایی

با تقدیم بهترین سلام ها

فاصله‌ی جغرافیایی ما و شما، بیش از 11800 کیلومتر است؛ اما مفهوم و پیامی مشترک، که برخاسته از آرمان‌ها و اهدافی مشترک است، دل‌هایمان را چنان به یکدیگر نزدیک نموده، که می توانیم فاصله‌ی میان آنها را نادیده بینگاریم. برادران! آنچه ما و شما را، علی‌رغم فاصله‌طولانی روی نقشه های جغرافیا به یکدیگر پیوند داده، مفهوم «مبارزه» و آرمان «نابودی استکبار» است که فرمانده فیدل، یکی از بزرگترین رهبران آن در جهان معاصر است. به افتخار کاسترویی می‌نویسیم که اقتدار و شجاعتش، «حیاط خلوت» را برای یانکی ها مبدل به جهنم کرده بود و جدال خستگی ناپذیرش با زورمندان و ستمگران جهان، الهام‌بخش بسیاری از مردم ستمدیده‌ی دنیا شد.

برادران!

دنیای امروز، بیش از همیشه تشنه‌ی روح مبارزه است. نگاهی به اطراف خود بیندازیم، جنبش‌های مردمی در قلب امپریالیسم، تنها جلوه‌ی کوچکی از پرواز اندیشه‌ی برابری طلبی و ستم‌گریزی در جهان معاصر است. پس از انقلاب الهام‌بخش پدران و مادران شما در دهه‌ی پنجاه میلادی، روحیه‌ی ستیز با ستمگران در امریکای لاتین فراگیر شد و پس از انقلاب اسلامی پدران و مادران ما که فصل جدید از مبارزه در قالب ادبیاتی نو و مبانی اسلامی بود در اواخر دهه هفتاد میلادی، مردم غرب آسیا و شمال افریقا، به جنبش جهانی عدالت‌طلبان، یا در کلام رهبر ما «حزب جهانی مستضعفین» پیوستند و امروز، شعله‌های بیداری ملل در سرتاسر جهان قابل رویت است. دوستان عزیز! ما بخش مهمی از این بیداری را مرهون زحمات فراموش ناشدنی کاسترو هستیم.

چرا که او، در اوج ناامیدی و در شرایطی که بخت کمی برای غلبه بر دیکتاتوری ژنرال باتیستا داشت، موفق شد گرمای امید را زنده نگه دارد و در هشتاد مایلی مرکز ستمگران جهان، کشوری بسازد که نماد «کارآمدی انقلابی» در سراسر جهان باشد. افتخارات دولت انقلابی کوبا، خاصه در حوزه هایی چون فناوری های پزشکی و ورزش، برای همه‌ی ما قابل احترام و مایه‌ی سرافرازی است. و از دست دادن این مبارز الهام‌بخش و چریک خستگی ناپذیر، ضایعه‌ی تلخی برای ماست.

کاسترو، نمادی از موفقیت یک انقلابی بود در عصری که مستکبرین جهان، می‌خواستند انقلابیون را ناتوان و ضعیف نمایش دهند.

همرزمان کوبایی!

آن‌چه از انقلابی بودن و مبارزه کردن، سخت‌تر می‌نماید، انقلابی ماندن و تداوم مسیر مبارزه است. با گذشت بیش از 50 سال از انقلاب در کشور شما، و بیش از 35 سال از انقلاب در کشور ما، آسیب‌ها و چالش‌های فراوانی برای انقلابیون جوان وجود دارد. برخی افراد ، بعضاً در سطوح بالای حکومتی، اعتقاد اندکی به آرمان های انقلاب‌ها دارند و مسیر سازش با دشمن بزرگ را، مسیر ایده‌آل خود می‌دانند. این روحیه، البته به لطف خداوند روحیه‌ی غالب در میان مسئولین کشورهای انقلابی نیست اما به هر روی،تهدیدی برای آینده‌ی مسیر انقلاب هاست.

گذشته از این موضوع، روحیه‌ی میل به مبارزه تا هدف نهایی، که همانا برچیدن سایه‌ی شوم ستم از سر تمام مردم جهان است، گاهی ممکن است در میان برخی از مردم رو به افول رود و دستاوردهای یک انقلاب، نادیده گرفته شوند. این چالش، منحصر به هیچ انقلابی نیست و در تمام دولت های پس از انقلاب، به وجود می‌آید. واقع می توانیم بگوییم این، دردی مشترک میان جوانان انقلابی کوبا، ایران و همه‌ی کشورهای مبارز در سرتاسر جهان است.

اما آن‌چه ادامه مسیر را سخت، و البته مهم می‌کند، مبارزه با انحراف از آرمان‌های انقلاب، و کوشش برای باقی‌ماندن در مسیر مبارزه‌ای است که پدران ما آغاز کرده اند. این رسالت، امروز بر عهده‌ی ما گذاشته شده است.

فرستادگان الهی، عیسی(ع)، محمد(ص) و تمام رهبران انقلابی تاریخ، امروز چشم به ما دوخته اند. مسیر سخت و پرچالشی که ما پیش رو داریم، مسیری است که آینده‌ی تاریخ را رقم خواهد زد. بنابراین «انقلابی‌ماندن» و تلاش برای ستیز با منحرف‌کنندگان انقلاب‌ها از یک سو، و تبیین و توصیف دستاوردهای انقلاب‌های کشورمان برای مردم از سوی دیگر، مهم ترین راهبردهای ما برای ادامه‌ی راه است.

هم‌چنین تلاش برای زدودن نقاط ضعف حکومت‌های انقلابی و تبدیل آن‌ها به نقاط قوّت، با نگاهی دلسوزانه، منتقدانه و اصلاح‌نگر باید در دستور کار ما باشد. باید بکوشیم مانع فراموشی مرام و باور فرمانده فیدل، امام خمینی و همه رهبران عدالت‌طلب تاریخ بشویم و با تقویت بنیان‌های فکری خود، راه مبارزه با ستم، و تلاش برای برقراری حکومت عدل در سراسر زمین را به جد پی‌بگیریم.

برادران!

ما، دانشجویان‌ انقلابی و عدالت‌طلب ایرانی، ضمن ابراز همدردی نسبت به درگذشت فیدل کاسترو؛ برادرانه ، دست دوستی خود را به سوی شما دراز کرده و اعلام می‌کنیم برای ماندن در مسیر انقلاب و کوشش برای گسترانیدن عدالت در جهان، آماده همکاری و همراهی با شما فرزندان انقلابی کاسترو هستیم. همانطور که رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله خامنه‌ای فرموده‌اند:«آن هنگام که از مبارزه و مقابله با استکبار جهانی و قلدرها و غارتگرهای جهان حرف می‌زنیم، مخاطب ما تمام مستضعفان عالم‌اند.» به امید روزی که «حزب جهانی مستضعفین» نبرد نهایی تاریخ را به سود رقم زده و بساط منحوس استکبار را از روی زمین،برچیند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392517

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم