خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علم وصنعت؛ حامد پیرسیاوش استاد ایرانی دانشگاه مریلند آمریکا که مدرک کارشناسی خود در رشته مهندسی برق را سال 2003 از دانشگاه علم و صنعت دریافت کرد، با همکاری محققان دانشگاه ام آی تی الگوریتمی را ابداع کرد که برای شبیه سازی لحظاتی در آینده با استفاده از عکس های ثابت قابل استفاده است.

به عنوان مثال این الگوریتم بعد از مشاهده تعدادی عکس از امواج ساحلی ویدئویی کوتاه تولید می کند که نشان می دهد موجی ساحلی آرامش ساحل را بر هم می زند، این الگوریتم با بررسی عکس هایی از بازی گلف نیز لحظات بعدی انجام این بازی توسط افراد را در قالب ویدئویی کوتاه به نمایش می گذارد.

این محققان، دو گروه از شبکه های عصبی را برای تکمیل این تحقیق ابداع کردند که شبکه عصبی اول برای تولید ویدئو و شبکه دوم برای متمایز سازی آنچه که واقعی است و آنچه که بازسازی می شود به کار گرفته می شود.
این هوش مصنوعی به تدریج قابلیت طراحی ویدئوهای شبیه سازی شده را دارد.

البته نباید انتظار داشت که در آینده نزدیک این فناوری منجر به تولید ویدئوهای طولانی حاوی پیش گویی آینده شود.

فعلا از این طریق ویدئوهای 1/5 ثانیه ای تولید می شود ولی امید می رود در آینده این زمان بیشتر شود.
از مدل سازی مذکور می توان برای شناسایی ناهنجارها و شرایط غیرعادی امنیتی و کشف برخی اشیا و اجزا در تصاویر که در حالت عادی قابل شناسایی نیستند استفاده کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392508

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم