خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
واکنش ایران به ادعای جدید آمریکا؛ جوسازی ممنوع!

خبرگزاری آریا- یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی اعلام کرد: جوسازی ممنوع؛ مشکل، حضور غیرضروری و غیرحرفه ای شماست.
به گزارش خبرگزاری آریا، در پی ادعای اخیر مقامات وزارت دفاع آمریکا مبنی بر هدف گیری شناور سپاه در تنگه هرمز به سمت یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا، یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه گفت: اینکه هر از چند گاه برخی مقامات آمریکایی ادعاهای اینچنین مطرح می کنند نشان می دهد آن ها ورای حرکت های تبلیغاتی درپی اهداف خاصی هستند، لذا به آن ها تأکید می کنیم «جوسازی ممنوع؛ مشکل شما هستید».
وی افزود: امروز بر کسی پنهان نیست که مشکل اصلی در خلیج فارس حضور آمریکایی هاست که با رفتارهای نامناسب و غیرحرفه ای درصدد غیرعادی جلوه دادن شرایط هستند.
این مقام آگاه با اشاره به تردد شناورهای ملل و کشورهای مختلف از خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: شناورهای کشورهای دیگر با رعایت قوانین و مقررات بین المللی شبانه روز بدون هیچگونه مشکل در حال تردد از منطقه هستند و این تنها آمریکایی ها هستند که درپی ایجاد سرو صدا بوده و می خواهند با دلایل غیرواقعی مسأله سازی کنند.
وی در پایان با تأکید بر اینکه در عین حال رزمندگان نیروی دریایی سپاه مجهز و مصمم و در آمادگی کامل قرار داشته و با رصد تحرکات و ترددهای شناوری در خلیج فارس و تنگه هرمز بر حفظ و تأمین امنیت پایدار این منطقه حساس و راهبردی تأکید دارند افزود: ما بدون اعتنا به جوسازی آمریکایی ها در کمال آرامش و با دقت و جدیت به مأموریت های خود در آب های سرزمینی کشورمان خواهیم پرداخت و قضاوت پیرامون ادعاهای آمریکایی ها را به مخاطبین واگذار می نماییم.

لازم به ذکر است برخی از رسانه های غربی از جمله خبرگزاری رویترز و شبکه سی ان ان، به نقل از دو مقام نظامی آمریکا مدعی شده اند یک قایق ایرانی بالگرد آمریکا را نشانه گرفته است! (متن کامل گزارش)

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392504

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری آریا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم