خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
وزیر خارجه انگلیس خواهان آتش بس فوری در حلب سوریه شد وزیر خارجه انگلیس خواهان برقراری یک آتش بس فوری در شهر حلب سوریه شده و گفت: فاجعه انسانی این شهر را تهدید می‌کند. ۵۵آنلاین :

وزیر خارجه انگلیس خواهان برقراری یک آتش بس فوری در شهر حلب سوریه شده و گفت: فاجعه انسانی این شهر را تهدید می کند.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس در اظهاراتی از روسیه و ایران خواست تا با استفاده از نفوذشان بر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه جلوی حملات در شهر حلب را بگیرند. طی روزهای اخیر گروه های شورشی سوری در شهر حلب تمامی اراضی تحت کنترل خود واقع در شرق حلب را از دست داده اند.

بوریس جانسون در بیانیه ای گفت: من از کسانی که دارای نفوذ بر حکومت سوریه هستند به ویژه روسیه و ایران می خواهم تا از این نفوذ خود برای پایان دادن به حملات ویرانگر در شرق حلب استفاده کرده و تضمین کنند که طرح انسانی سازمان ملل برای شهر حلب بتواند اجرا شود.

وی عنوان کرد: حملات در شهر حلب تهدید یک فاجعه انسانی را به وجود آورده است. در دو هفته گذشته گزارش ها حاکی از کشته شدن صدها غیرنظامی در حلب بوده اند و هزاران تن نیز بر اثر حملات در روزهای گذشته آواره شدند.

بوریس جانسون اظهار داشت: ما نیازمند یک آتش بس سریع در شهر حلب و دسترسی فوری عاملان بی طرف انسانی به این شهر برای تضمین حفاظت از غیر نظامیان آسیب پذیری که از درگیری ها فرار می کنند، هستیم . اینها جزو ملزومات انسانی هستند.

جانسون گفت: هر کسی که در حملات در حلب دست داشته باشد طبق قوانین انسان دوستانه بین المللی مسئول حفظ جان غیر نظامیان است.

وی مدعی شد حکومت بشار اسد در جاهای دیگر از تاکتیک محاصره و بمباران برای وادار کردن به تسلیم استفاده می کند. این نیز باید متوقف شود.


منبع : ایسنا

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392491

خبر فوق مربوط به رسانه 55 آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم