خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
گروه صنایع معدنی >فولاد - تعدادی از کشاورزان روستاهای آبکنار و گورسفید دزفول که مدعی اند زمین های آنها از سوی مجتمع روهینای جنوب ( فولاد دزفول ) تصرف شده برای دومین روز پیاپی روز سه شنبه به همراه اعضای خانواده خود در مقابل این شرکت تجمع کردند. دومین روز تجمع کشاورزان معترض به کارخانه فولاد دزفول به گزارش ماین نیوز، ادعای مالکیت کشاورزان روستای آبکنار و گورسفید دزفول نسبت به بخشی از زمین های مجتمع فولاد روهینای جنوب که اصطلاحا کارخانه فولاد نامیده می شود در حالی است که مسئولان ذیربط این مالکیت را تایید نکرده و زمین های واگذاری شده به این کارخانه را از اساس ملی می دانند.

این کشاورزان معترض روز دوشنبه نیز در محل زمین های کشاورزی مذکور در مجاورت کارخانه فولاد تجمع کردند.

احمدرضا جعفری نماینده 50 کشاورزی معترض سه شنبه گفت:کارخانه فولاد دزفول اواخر هفته گذشته با بیل مکانیکی اقدام به حفر کانال در زمین های کشاورزی مجاور این کارخانه کرد که این اقدام با اعتراض کشاورزان منطقه روبرو شد.

وی افزود:این اقدام با حضور ماموران انتظامی انجام شد ضمن اینکه از عکسبرداری کشاورزان از این اقدام کارخانه فولاد جلوگیری شد.

جعفری با بیان اینکه این زمین ها پارسال نیز از سوی کشاورزان منطقه به زیر کشت رفت افزود: مدیریت کارخانه فولاد پارسال اعلام کرد این زمین ها را از کشاورزان خواهد خرید که این پیشنهاد با موافقت کشاورزان روبرو شد اما بدون هیچ گونه توافقی کارخانه فولاد از چند روز پیش اقدام به حفر کانال و نصب تیر چراغ برق در این زمین ها کرده است.

وی گفت:در پی این اقدام کشاورزان منطقه همراه با خانواده هایشان در محل زمین های مذکور تجمع کرده و خواستار بازپس گیری زمین های خود شدند.

کشاورزان منطقه در حالی ادعای مالکیت این اراضی را دارند که مسئولان دزفول زمین های مورد اختلاف را دولتی دانسته که به کارخانه فولاد واگذار شده اند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392487

خبر فوق مربوط به رسانه ماین نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم