خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 136
ورود خارجی‌ها به بورس ایران بدون افتتاح حساب

با امضاء تفاهم نامه ای بین شرکت سپرده گذاری مرکزی و بانک ملت، جابجایی سرمایه خارجی ها بدون نیاز به افتتاح حساب در بورس ایران فراهم شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا؛ مدیر عاملان شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) و بانک ملت با حضور در ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار با همراهی رییس سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر تفاهم نامه همکاری در جهت تسهیل امور نقل و انتقال وجوه سرمایه گذاران خارجی امضا کردند.

بر اساس این گزارش؛ این تفاهم نامه در راستای توسعه بازار سرمایه در عرصه بین المللی شدن بازار سرمایه و جذب سرمایه گذاران خارجی به امضا رسید.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در جریان این مراسم با اشاره به انتخاب بانک ملت به عنوان بانک عامل بین المللی جهت افتتاح حساب ارزی برای سرمایه گذاران خارجی گفت: با توجه به مشکلاتی که در زمینه افتتاح حساب برای سرمایه گذارن خارجی وجود داشت، بانک ملت از طریق شعب داخل و خارج خود از این پس انجام معاملات اوراق بهادار و کالایی را در بورس های ایران به عهده می گیرد.

محمدرضا محسنی همچنین به تمایل سرمایه گذاران کره ای برای ورود نقدینگی به بازار ایران اشاره کرد و اذعان داشت: از این پس انجام عملیات کارگزاری ارزی و تسویه و بازپرداخت اصل و سود سرمایه گذاری و واریز حساب های سرمایه گذاران خارجی از جمله سرمایه گذاران کره جنوبی توسط این بانک انجام می شود.

وی با بیان اینکه "سمات" متعهد به افتتاح حساب ریالی نزد بانک ملت است، به تعهدات بانک ملت در این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: بانک ملت متعهد است پس از افتتاح حساب و واریز وجوه ارزی توسط سرمایه گذاران خارجی با درخواست سرمایه گذاران خارجی، وجوه ارزی را به ریال تبدیل و بلافاصله به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی نزد بانک ملت واریز کند.

محسنی افزود: همچنین بانک ملت متعهد است عملیات تبدیل ارزهای خارجی از جمله وون کره جنوبی و برعکس را بر اساس نرخ های بازار آزاد کشور محل پرداخت بر اساس میانگین نرخ ارز انجمن صرافی ها در همان روز که سرمایه گذاران خارجی دستور را صادر می کنند، انجام دهد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری با تاکید بر این نکته که ریسک نوسانات نرخ ارز خارجی به ریال و بالعکس بر عهده سرمایه گذاران خارجی است گفت: مالکیت هرگونه اوراق بهادار که توسط این تفاهم نامه خریداری می شود به نام سرمایه گذار خارجی است بنابراین شرکت سرمایه گذار مرکزی مالکیت اوراق بهادار را به نام سرمایه گذاری خارجی اعمال می کند.

در کدال منتشر شد؛ جزییات مناقصه 630 هزار دلاری ایران دارو

شرکت ایران دارو با انتشار نامه ای خبر از برنده شدن این شرکت در مناقصه عراق داد

مدیرعامل شرکت ایران دارو با ارسال نامه ای به اداره نظارت بر ناشران بورسی اطلاعات با اهمیتی را فاش کرد.

بابک مصباحی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت ایران دارو، با ارسال نامه ای به اداره نظارت بر ناشران بورسی اعلام کرد با توجه به اینکه "دیران" در مناقصه عراق برنده 9 قلم محصول به ارزش 630 هزار دلار شده است، مراتب جهت اطلاع سهامداران این شرکت ارسال می شود.

بر اساس این گزارش، اطلاعات افشا شده فوق، آثار مالی بر دوره گزارشگری جاری نخواهد داشت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392486

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم