خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو ، روسیه روز سه شنبه اعلام کرد پیشروی ارتش سوریه در حلب، به طور چشمگیری اوضاع میدانی را تغییر داده است و بیش از 80 هزار غیرنظامی پس از سال ها مورد استفاده قرار گرفتن­ به عنوان سپر انسانی توسط تروریست ها ، امکان پیدا کردند به کمک های بشردوستانهدسترسی پیدا کنند.

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: «در 24 ساعت گذشته، به خاطراقدامات­ دقیق و خیلی خوب­ ، سربازان سوری توانستند اوضاع را به طور چشمگیری تغییر دهند».
کوناشنکوف خاطر نشان کرد در عمل، ­ نیمی از مناطقی که سال های اخیر تحت اشغال تروریست ها در بخش شرقی حلب بوده به طور کامل آزاد شده است.
روسیه به نیروهای وفادار به بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای بازپس گیری کنترل کامل حلب از طریق ارائه آموزش، تجهیزات، مشاوره و حمایت هوایی متناوب، کمک کرده است.
روز دوشنبه، ارتش سوریه و متحدانش در تهاجمی سریع که می تواند تروریست ها رادر مهمترین پایگاه شهری خود نابود کند، ­از تصرف بخش وسیعی­ از شرق حلب خبر دادند.
کوناشنکوف همچنین تاکید کرد­ ادعاها درباره تلفات گسترده غیرنظامیان در جریان این عملیات ، کاملا نادرست و نوعی هیاهو است و مسکو­ از «نابینایی» غرب در ارزیابی اوضاع واقعی در میدان تعجب می کند.
وی افزود بیش از 80 هزار غیرنظامی، از جمله دهها هزار کودک، توانسته اند در نتیجه این پیشرفت نظامی، به کمک های بشردوستانه روسیه ازجمله آب، غذا و کمک پزشکی، دسترسی پیدا کنند.
وی گفت: « تروریست ها برای سال های طولانی در حلب ­از این سوری ها به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند».

­

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392405

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم