کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراسم جشن کودکان با نیازهای ویژه با عنوان «بر بال پروانه‌ها» همزمان با روز جهانی معلولان با حضور ورزشکاران و هنرمندان سینمای ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مراسم جشن کودکان با نیازهای ویژه با عنوان «بر بال پروانه‌ها» روز شنبه ۱۳ آذر همزمان با روز جهانی معلولان با حضور ورزشکاران و هنرمندان سینمای ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

مراکز فراگیر کانون کتاب‌خانه‌هایی هستند که کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه (معلول جسمی‌حرکتی، نابینا و ناشنوا) در کنار دیگر اعضای کانون به فعالیت‌های فرهنگی و هنری می‌پردازند. اکنون تعداد کتاب‌خانه‌های فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور به ۳۹ مرکز رسیده است و هر استان دست‌کم دارای یک مرکز فراگیر است.

بازیکنان پیش‌کسوت تیم ملی فوتبال ایران مانند مرتضی کرمانی مقدم، حسن شیرمحمدی و مجید نامجومطلق و قهرمان جودو جهان آرش میراسماعیلی از جمله ورزشکارانی هستند که در این برنامه حاضر می شوند.

در عین حال، چهره‌های سینمایی و تلویزیونی ایران مانند ابراهیم فروزش و محمدعلی طالبی کارگردانان سینما، فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما، حسین محب‌اهری و مریم کاظمی بازیگران تئاتر و مجید قناد، ملیکا زارعی (خاله شادونه)، مجتبی ظریفیان و آزیتا رضایی (عمو مهربان و خاله رویا)، حامد زحمتکش، سارا روستاپور و مهیار مجیب مجریان برنامه‌های کودک، در جشن کودکان و نوجوانان توان‌یاب شرکت می‌کنند.

در این جشن، کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و توان‌یاب در کنار دیگر هم‌سالان عضو کانون به اجرای سرود می‌پردازند و نمایش‌هایی در این آیین‌ اجرا می‌شود. تعدادی از مسوولان بهزیستی کشور، آموزش و پرورش استثنایی کشور و فعالان و نهادهای خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه نیز در این آیین حضور خواهند داشت.

برپایی نمایشگاهی با بیش از ۱۴۷ عنوان کتاب به خط بریل، تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده کشوری آموزش و پرورش استثنایی و رونمایی از کتاب‌های بریل کانون از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

جشن روز جهانی معلولان کانون تهران از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۳۰ روز شنبه ۱۳ آذر در سالن شهید بهنام محمدی مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392399

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم