خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
نرخ تعرفه‌های خدمات آب و فاضلاب در تهران تغییر نمی کند

با تصویب اعضای شورای شهر تهران، نرخ تعرفه‌های خدمات آب و فاضلاب در شهر تهران افزایش نمی‌یابد.

به گزارش پارس نیوز،

اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از بررسی لایحه پیشنهاد تأمین کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب به ثبات در تعرفه ها رأی دادند.

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: با توجه به مصوبه شورای اقتصاد، به شورای شهر مجوز داده شده تا پیشنهاداتی را برای تغییر تعرفه ها جهت تأمین کسری خدمات آب و فاضلاب ارائه کند.

وی اظهار داشت: بر همین اساس در تاریخ 25 مرداد ماه سال 94 نرخ تعرفه ها افزایش یافت که ارائه این لایحه نشان از این دارد که آب و فاضلاب تهران خواستار افزایش نرخ تعرفه ها در سال جاری است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور و هماهنگی با سیاست های دولت کمیسیون برنامه و بودجه، افزایش نرخ تعرفه ها را منتفی می داند.

احمد دنیامالی عضو شورای اسلامی شهر تهران با ارائه پیشنهادی گفت: موضوع آب و فاضلاب ابعاد وسیعی دارد و نمی توان به آن به صورت صفر یا صدی نگاه کرد.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع آب و فاضلاب برای کشور و شهر گفت: در حالی با وجود طرح های مهمی همچون رینگ پیرامونی شهر، آبرسانی از سد ماملو به تهران، ارتقای تصفیه خانه ها همواره از ضعف سیستم آب و فاضلاب انتقاد می شود که ارتقای این سیستم نیاز به بودجه حداقلی 3 تا 4 هزار میلیارد تومان دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: می توان برای این موضوع برنامه ریزی کرد به گونه ای که با اندیشیدن راهکارایی بخشی از تعرفه ها از خانه های پر مصرف و مشترکین غیر خانگی دریافت شود.

عباس جدیدی، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پیشنهاد اظهار داشت: شهروندانی که مصارف غیر متعارف دارند مشمول جرایمی می شوند که بر همین اساس نمی توان دغدغه ای در این خصوص داشت.

وی اظهار داشت: افزایش نرخ ها فضا را بر دهک های پایینی جامعه وارد می کند و بهتر است که این افزایش تعرفه انجام نشود.

محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص این لایحه اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی به هیچ عنوان مصلحت نیست که شورای شهر تهران افزایشی را پیشنهاد دهد ضمن اینکه دولت نیز مصوبه را داشته است تا بر اساس آن نرخ ها افزایش نیابد.

وی ادامه داد: هم اکنون یکی از بزرگترین چالش ها فرسودگی شبکه آب است که بر همین اساس پیشنهاد می شود که مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهر تهران در این خصوص گزارشی ارائه دهد.

اسماعیل دوستی عضو شورای اسلامی شهر تهران به عنوان موافق با این طرح اظهار داشت: شورای شهر می تواند نرخی متوسط برای افزایش را در نظر بگیرد و یا این افزایش قیمت را مسکوت بگذارد.

پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص گفت: بر اساس اعلام دولت نرخ تورم در حدود 8 درصد است در حالی که دستگاه های اجرایی به دنبال افزایش نرخ بهای خدمات خود هستند.

وی اظهار داشت: هرگونه افزایش نرخی در سال جاری می تواند تعارض اقتصادی را به بار آورد که آثار بسیار بدی در اقتصاد به همراه خواهد داشت.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران بر ضرورت عدم افزایش نرخ بهای خدمات آب و فاضلاب در سال جاری تأکید کرد و گفت: وزیر نیرو اعلام کرده است که هیچ افزایش نرخی در سال جاری نخواهند داشت و دولت نیز این موضوع را چندین بار به صورت رسمی اعلام کرده است بنابراین ارائه پیشنهاد افزایش نرخ ها توسط شورای شهر منتقی نیست.

وی ادامه داد: این افزایش نرخ را وزیر نیرو باید تأیید کند و یا خود وی راسا افزایش نرخ ها را اعلام کند که با توجه به ملاحظاتی این موضوع به شورای شهر ارائه شده است.

محسن سرخو عضو شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص اظهار داشت: شورا نه تنها نباید برای سال جاری افزایش نرخی را پیشنهاد دهد بلکه برای سال آینده نیز نباید پیشنهادی ارائه شود.

وی ادامه داد: موضوعاتی همچون رها سازی فاضلاب در کانال ها که مزاحمت هایی را برای شهروندان به بار آورده است از موضوعاتی است که می توان در برنامه های شرکت آب و فاضلاب آورد تا این موضوع تا سال آینده برطرف شود.

در نهایت این دستور جلسه با تاکید بر عدم افزایش نرخ خدمات آب و فاضلاب و ارائه پیشنهاد برای سال آینده به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392395

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم