خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

فرهنگ > تجسمی - امیروحید سعیدی‌فرد که نمایشگاه نقاشی های خود را در گالری گلستان برپا کرده است، از جذابیت‌ها و اهمیت آلزایمر در خلق نقاشی‌هایش می‌گوید.

نگاه متفاوت یک نقاش به آلزایمر

فرهنگ > تجسمی - امیروحید سعیدی‌فرد که نمایشگاه نقاشی های خود را در گالری گلستان برپا کرده است، از جذابیت‌ها و اهمیت آلزایمر در خلق نقاشی‌هایش می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعیدی‎فرد این روزها با نمایشگاه نقاشی خود در گالری گلستان میزبان علاقه مندان است.

سعیدی فرد در حاشیه این نمایشگاه درباره نمایشگاه خود به «خبرآنلاین» گفت: «این نمایشگاه از زمان شکل گیری ایده تا به نتیجه رسیدن پنج ماه زمان برد و من با توجه به ایده ای که در نظر داشتم تصمیم گرفتم تا با پایان طراحی تابلوها نمایشگاهی از آن ها برگزار کنم.»

سعیدی فرد در خصوص سبکی که در این آثار به کاربرده است گفت: «من در واقع از سبک خاصی پیروی نکرده ام، ولی اگر بخواهم بگویم همه آثار فیگوراتیو است و بیشتر می توان گفت که همه آثار انتزاعی هستند.»

او درباره موضوعی که در این آثار به آن پرداخته است توضیح داد: «پایه کل کارهای این نمایشگاه براساس بیماری آلزایمر است، اول مشخصاتی که این بیماری دارد و باعث می شود بخشی از مغز دچار آسیب شود و حافظه کوتاه مدت به مرور از یاد برود و خاطرات دورتر به یاد فرد بیاید و دوم بحث از دست رفتن زمان است که این افراد پس از گذشت مدتی از ظرف زمانی خود خارج می شوند، مانند اینکه افرادی که وجود خارجی ندارند را می بینند و با آشنایانی که از دنیا رفته اند سخن می‎گویند و ... این دو دلیل عمده این بیماری را برای من بسیار جذاب و مهم کرد.»

سعیدی فرد ادامه داد: «در واقع این سیر خطی که باعث می شود زمان از دست برود اتفاق خیلی عجیبی است و این عجیب و خاص بودن برای من جالب بود و باعث شد تا من به سراغ این موضوع بروم. من در همه این آثار سعی کرده ام که به نحوی از این موضوع تاثیر بگیرم.»

این نقاش درباره تعداد آثاری که به تماشا گذاشته است و استقبالی که از نمایشگاه انجام شده است گفت: «من 18 تابلو را به نمایش گذاشته ام، این نقاشی ها فروشی هستند و تا امروز هشت کار فروخته شده است که با توجه به زمان برگزاری نمایشگاه و روزهای تعطیل به نسبت استقبال خوبی بوده است. در روز افتتاحیه نیز استقبال خوبی انجام شده بود.»

سعیدی فرد در پایان درباره برنامه های آینده خود توضیح داد: «این کارها را ادامه نخواهم داد، ولی همانطور که گفتم موضوعی که در این آثار به آن پرداخته ام برایم مهم و جذاب است و در پروژه بعدی همین موضوع را با فرم و شکل دیگری دنبال خواهم کرد.»

58243

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392375

خبر فوق مربوط به رسانهخبر آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم