خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
روز نو : سیدرضا اکرمی بر این عقیده است که آزادی تعاریف متعددی دارد و اینگونه نیست که بخواهیم در هر جمعی از آزادی صحبت کنیم، زیرا ممکن سو تعبیر و سو استفاده‌های بسیاری صورت بگیرد.

به گزارش روز نو، حجت‌الاسلام سیدرضااکرمی، مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت با اشاره به حواشی و هجمه ایجاد شده علیه حسن روحانی برای حمایت از آزادی بیان گفت: ما همواره از آزادی و آزادگی صحبت کرده‌ایم و شعار انقلاب اسلامی، استقلال آزادی جمهوری اسلامی است ؛ همه در مورد آزادی و آزادگی صحبت می‌کنند و اینگونه نیست که اگر کلمه‌ آزادی را مطرح می‌کنیم علیه کسی هجمه ای صورت بگیرد.

وی ادامه داد: بحث در محدوده‌ی آزادی است. افرادی را داریم که از کلمه آزادی سو استفاده می‌کنند و فکر می‌کنند معنای آزادی این است که هر حرفی را می‌توان بر زبان آورد . در حالی که ما در اسلام داریم که هر دانستنی گفتنی نیست و هر گفتنی نوشتنی نیست. به این علت که ظرفیت‌ها محدود است و دشمنانی داریم که از این مباحث سو استفاده می‌کنند.

اکرمی با بیان اینکه ما همواره در هنگام سخن گفتن باید مراعات کنیم ، تصریح کرد: ما باید مراعات کنیم که آیا طرف مقابل کشش و توانایی درک مقصود حرف ما را دارد یا نه. آیا پس از شنیدن حرف قصد کمک کردن دارد یا تخریب.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه آزادی مختص گروه و طیف خاصی نیست، خاطرنشان کرد: آزادی رکن اصلی انقلاب است و موضوع جدیدی نیست. برخی نگاهشان از آزادی برداشت ناصحیحی است و معتقدند که اسرار نظام را باید بگوییم. قطعا نباید اسرار و محرمانه‌های نظام را اعلام کنیم. هرکسی یک ظرفیت و آمادگی مختص به خود را دارد .

وی ادامه داد: گفتن مشکلات برای برخی، کار ناصحیحی است. ما باید قبل از صحبت کردن و بیان کردن موضوعات جو و ظرفیت افراد را بسنجیم.

سیدرضا اکرمی افزود: در جمع دانشگاهیان، تجار، توده مردم و غیره هرکدام متناسب با زمان و مکان باید از آزادی صحبت کرد.به نظر من آزادی مطلق در هیچ جای دنیا وجود ندارد، همه آزادی ها حد و اندازه دارد و ضابطه مند هستند .

*نامه نیوز

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392370

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم