خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا بر اساس اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران خوزستان، فعالیت یک سامانه باران زا از چهارشنبه به شکل افزایش ابر آغاز می شود و با تقویت این سامانه شاهد بارندگی گسترده و سنگین همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در روزهای پنجشنبه و جمعه در خوزستان به ویژه در مناطق مرتفع و کوهستانی خواهیم بود.همچنین احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل رودخانه ها و مواج شدن خلیج فارس خواهد بود.
با توجه به وزش باد قابل ملاحظه در روز پنجشنبه احتمال برخاستن گرد و خاک در نواحی مرکزی خوزستان وجود دارد.
در این اطلاعیه از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها و فرمانداران خواسته شده است نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم از جمله آمادگی کامل مراکز امدادی و بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها و برقراری کشیک شبانه روزی در دستگاه های مورد نیاز همچنین کنترل و بازدید و بررسی سیستم های دفع فاضلاب و آب های سطحی و شبکه برق رسانی، نظارت بر وضعیت رودخانه ها و سیل بندها و پل ها و راه ها در مناطق شهری و روستایی اقدام کنند.
بر اساس این اطلاعیه، مسدود کردن جاده های حادثه خیز، هماهنگی با دستگاه های مرتبط برای تخلیه ساکنان منازل آسیب پذیر و تحت تاثیر و اسکان آنها در مناطق امن تا رفع شرایط اضطراری، بکارگیری تجهیزات و امکانات راهداری و هماهنگی با ادارات راه و شهرسازی به منظور آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه ناشی از بارندگی در شهرستان های با حجم بارش بیشتر، آمادگی کامل شعب هلال احمر برای فراهم ساختن امکانات لازم به منظور امدادرسانی سریع در صورت لزوم، اتخاذ تمهیدات لازم برای تردد شناورها، لنج ها و قایق ها، و هشدار برای تردد درمناطق مرتفع و جاده های کوهستانی نیز باید مدنظر قرار گیرد.
همچنین اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، کشاورزان، دامدارن، عشایر، روستائیان، ساکنان حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و مناطق پرخطر و چرای دام ها در مناطق پرخطر و مرتفع و سایر توصیه های ایمنی و بهداشتی و تدابیر لازم با توجه به شرایط و وضعیت حادثه خیزی هر شهرستان برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی نیز در دستورکار شورای مدیریت بحران شهرستان ها قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، از ابتدای پائیز تاکنون، هواشناسی خوزستان دو نوبت پیش بینی بارندگی داشته که در بسیاری از نقاط خوزستان به ویژه جنوب و مرکز آن، این پیش بینی ها محقق نشده است. چهارم و پنجم آبان و نیز چهارم و پنجم آذر بنا بر اعلام هواشناسی و اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران خوزستان پیش بینی بارندگی شدید در خوزستان شده بود اما این پیش بینی ها محقق نشد.
7151/ 6037
خبرنگار: نادره وائلی زاده ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392369

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم