تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان به نقل از مصر العربیة، «شورای روابط آمریکایی- اسلامی» با انتشار نظرسنجی با عنوان «رای دهندگان مسلمان آمریکایی و انتخابات میاندوره ای 2018» اعلام کرد: 95 درصد از رای دهندگان مسلمان در آمریکا در انتخابات میاندوره ای چند روز پیش کنگره این کشور شرکت کردند.

این نظر سنجی نشان می دهد که 75 درصد از رای دهندگان مسلمان به نفع نامزد های حزب دموکرات رای دادند و 17 درصد از آنها به نفع نامزد های حزب جمهوریخواه رای داده اند.

برهمین اساس، 65 درصد از رای دهندگان مسلمان براین باورند که اسلام هراسی در آمریکا افزایش یافته است و 17 درصد معتقدند که این پدیده کاهش یافته است.

«نهاد عوض» رئیس شورای روابط آمریکایی – اسلامی گفت: میانگین مشارکت مسلمان در این انتخابات و پیروزی مسلمانان و اقلیت های دیگر دلیلی بر قدرت سیستم سیاسی است.

عوض گفت: این وضعیت باید درسی برای سیاست های اختلاف برانگیز «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا باشد که برپایه ارعاب و ترس است.

شورای روابط آمریکایی اسلامی در سال 1994 میلادی تاسیس شد، این شورای برای دفاع از حقوق مدنی و روابط رسانه ای و مشارکت مدنی و آموزشی و آزادی های مسلمانان آمریکا یا بیگانان ایجاد شد.

ایالت متحده آمریکا سه شنبه گذشته (15 آبان 1397) شاهد انتخابات میاندوره ای کنگره بود تا 435 نماینده پارلمان و 35 عضو برای سنا و 36 فرماندار ایالتی انتخاب شوند.

حزب دمکرات توانست در کنگره بیشترین کرسی را کسب کند و جمهوریخواهان نیز در مجلس سنا موفق شدند.

گفتنی است، تعداد بیش از سه میلیون و 450 هزار مسلمان زندگی می کنند؛ مسلمانان تقریبا در هیچ نهاد سیاسی یا دولتی یا تبلیغاتی در آمریکا حضور ندارند و تنها هشت درصد از مسلمانان آمریکا در حرفه های وکالت و دولتی اشتغال دارند./

پایان پیام/44
ضمیمه :

   #انتخابات #مصر #اشتغال

محتوای خبر «مشارکت ۹۵ درصدی مسلمانان آمریکا در انتخابات میاندوره ای» را در سایت «شبستان» ببینید