تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
یک روزنامه آمریکایی تصریح کرده صرف قطع عملیات های سوخت رسانی به جنگنده های سعودی برای پایان دادن به جنگ یمن کافی نیست.
457442_880.jpg

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، روزنامه واشنگتن پست نوشته انتظار نمی رود تصمیم دولت آمریکا برای متوقف کردن عملیات سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف سعودی به عنوان عامل تغییر دهنده معادلات بازی در جنگ یمن عمل کرده و پایان جنگ کمک کند.

دولت آمریکا روز شنبه اعلام کرد⁩ تصمیم گرفته سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی را متوقف کند.

اندکی بعد ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی این خبر را تأیید کرد و مدعی شد این تصمیم بنا به درخواست این ائتلاف صورت گرفته است.

واشنگتن پست نوشته علی رغم استقبال اعضای انصارالله، فعالان حقوق بشر و گروه های امدادی از تصمیم دولت آمریکا بعید است قطع عملیات سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف، مگر در صورت اتخاذ تصمیم های قاطع تر به مهار اقدامات این ائتلاف منجر شود.

طبق این گزارش، انتظار هم نمی رود این تصمیم تغییری در مسیر جنگ یمن یا بحران بشری رو به گسترش در این کشور پدید آورد.

ایالات متحده، انگلیس و سایر قدرت های غربی کماکان به حمایت های اطلاعاتی، لوجستیکی و تسلیحاتی از عربستان سعودی در حنگ یمن ادامه می دهند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می گویند از زمان آغاز این حملات بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند نیازمند نوعی کمک رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

   #عربستان سعودی #واشنگتن #کمک رسانی #رئیس جمهور #حقوق بشر #انگلیس

محتوای خبر «تنها قطع سوخت رسانی به جنگنده های سعودی برای پایان جنگ یمن کافی نیست» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید