تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فولکس واگن تسلا را به چالش می کشد تسلا با ورود به دنیای خودرو به میدانی پای گذاشت که غول هایی در آن میدان داری می کنند که حضور یک رقیب جدید را به شدت پاسخ می دهند. واکنش شدید بنز با توسعه سریع خودروهای الکتریکی و تولید اولین کامیون الکتریکی شهری و حالا فولکس واگن به عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان سه کارخانه بزرگ خود را به تولید خودروهای الکتریکی اختصاص داده است تا به گفته مقامات این شرکت تسلا را به چالش بکشاند. تین نیوز |

تسلا با ورود به دنیای خودرو به میدانی پای گذاشت که غول هایی در آن میدان داری می کنند که حضور یک رقیب جدید را به شدت پاسخ می دهند. واکنش شدید بنز با توسعه سریع خودروهای الکتریکی و تولید اولین کامیون الکتریکی شهری و حالا فولکس واگن به عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان سه کارخانه بزرگ خود را به تولید خودروهای الکتریکی اختصاص داده است تا به گفته مقامات این شرکت تسلا را به چالش بکشاند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، شرکت فولکس واگن، در راستای توسعه فناوری خودروهای برقی و محافظت از محیط زیست به تازگی اعلام کرده بود که تا دو سال آینده یعنی ۲۰۲۰ میلادی خودروهایی خواهد ساخت که توان رقابت با همتایان آمریکایی ساخت تسلاموتورز را خواهند داشت و قدرت و یکه تازی خودروهای الکتریکی تسلا را زیر سؤال خواهند برد با این تفاوت که خودروهای برقی این شرکت آلمانی با نصف قیمت محصولات شرکت آمریکایی رقیب آمریکایی به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

حالا تازه ترین گزارش های منتشرشده در رویترز نشان می دهد که عزم این خودروساز بزرگ آلمانی برای رقابت تنگاتنگ با شرکت آمریکایی تسلاموتورز جزم شده و به همین ترتیب اعلام کرده که قصد دارد خودروهای برقی جدیدی را تولید و عرضه خواهد کرد که قیمت آن کمتر از ۲۰ هزار یورو خواهد بود.

مقامات فولکس واگن پیش تر خاطرنشان کرده بودند که خودروهای برقی و الکتریکی این خودروساز آلمانی باکیفیتی بیشتر از خودروهای تسلا؛ ولی باقیمتی کمتر به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

هربرت دیاس، مدیر ارشد اجرایی فولکس واگن پیش تر گفته بود که این شرکت به منظور جبران خسارات ناشی از رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن موسوم به «دیزل گیت» تصمیم گرفته است که به تولید و توسعه خودروهای برقی و الکتریکی بپردازد و در این راستا نیز از برنامه های خود رونمایی کند.

   #کامیون #خودرو #یورو #رویترز #رونمایی

محتوای خبر «فولکس واگن تسلا را به چالش می کشد» را در سایت «تین نیوز» ببینید