تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرمت کوشک تاریخی حمیدیه
معاون میراث فرهنگی خوزستان گفت: در بازدیدی که از شهرستان حمیدیه داشتیم، مقرر شد تا موضوع مرمت اضطراری کوشک حمیدیه با توجه ویژه در شورای برنامه ریزی شهرستان بررسی شود.

به گزارش ایسکانیوز، محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به بازدید صورت گرفته از شهرستان حمیدیه به همراه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و فرماندار حمیدیه گفت: در این بازدید بر اهمیت حفاظت از محوطه های تاریخی شهرستان به ویژه محوطه و عمارت تاریخی کوشک حمیدیه تأکید شد.

او ادامه داد: کوشک حمیدیه و محوطه پیرامون آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا ضمن نجات بخشی اثر یاد شده، به فضایی در جهت خدمات دهی به گردشگران تبدیل شود.

ارسطوزاده با بیان اینکه مقرر شدحفاظت های اضطراری از کوشک حمیدیه به سرعت انجام گیرد، افزود: در نشستی که با فرماندار حمیدیه داشتیم، مقرر شد تا این موضوع با توجه ویژه در شورای برنامه ریزی شهرستان بررسی و در این راستا، موضوع میراث فرهنگی و رونق گردشگری در شهرستان به شکلی جدید نگریسته شود.

636774777427308198.jpg

او به دیگر ظرفیت های شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر ظرفیت های تاریخی حمیدیه، ظرفیت های گوناگون شهرستان در زمینه های طبیعی، کاروان های راهیان نور و مراسم راهپیمایی زائران در مسر کربلا از جمله مواردی بود که در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت.636774777215796262.jpg

انتهای پیام/

20 / 20

   #خوزستان #کربلا #کاروان

محتوای خبر «مرمت کوشک تاریخی حمیدیه» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید