تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

امانوئل مکرون طی هفته های گذشته پیشنهاد ایجاد یک ارتش مستقل اروپایی و استقلال اروپا از آمریکا را ارائه داده است؛ پیشنهادی که با واکنش تند رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش از سفرش به پاریس مواجه شد.

دونالد ترامپ در واکنش به این اظهارت مکرون گفت: «امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است اروپا ارتش خود را برای محافظت در برابر آمریکا و دیگران می سازد. این موضوع بسیار توهین آمیز است. شاید بهتر باشد اروپا ابتدا سهم خود از بودجه ناتو را که بخش عمده ای از آن اکنون برعهده آمریکاست، بپردازد.»

دونالد ترامپ خود شیوه دست دادن غیرعادی ای دارد و اغلب هنگام دست دادن، طرف مقابل را به سمت خود می کشد و دست وی را دیرتر از حد معمول رها می کند. اما گویا مکرون تلاش دارد هربار که با ترامپ مواجه می شود دست کم در دست دادن بر او پیروز شود و این قدرت نمایی نمایشی او را به عکس خود تبدیل کند.

مکرون سال گذشته در واکنش به فشردن غیرعادی دستان رئیس جمهور آمریکا در نشست ناتو به طوری که رد انگشت او بر دستان ترامپ باقی مانده تأکید کرد: «دست دادن من با ترامپ بدون غرض نبود. باید نشان دهیم که کوچکترین امتیازی نخواهیم داد. این اول و آخر سیاست نیست؛ اما یک لحظه واقعی است. باید نشان دهیم که کمترین امتیازی حتی به شکل نمادین نمی دهیم، دیگر در موضع پایین نیستیم».

   #رئیس جمهور #ناتو #رئیس جمهور آمریکا #دونالد ترامپ #پاریس #فرانسه #استقلال

محتوای خبر «زورآزمایی مکرون و ترامپ بار دیگر سوژه رسانه ها شد +عکس» را در سایت «افکارنيوز» ببینید