تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عنوان با حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران تمهیدات و هماهنگی های لازم جهت برپایی پیاده روی اربعین حسینی در تهران انجام و در خصوص موضوعات مختلف در راستای برپایی باشکوه مراسم اربعین سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،جلسه هماهنگی جهت برپایی پیاده روی اربعین حسینی در تهران با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران،افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک، سرهنگ عابدی جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، حاجوی شهردار منطقه 7، افشار شهردار منطقه 20، بحیرائی شهردار منطقه 14، سعادتی شهردار منطقه 12، مدیران ارشد حوزه خدمات شهری، مسئولان مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، شرکت شهر سالم و... برگزار شد.

یزدانی در این نشست بر برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران تأکید کرد و گفت: با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، شهرداران مناطق 20 و 7 ، 12 ، 13، 14 ،15 ،16 سازمان فرهنگی و هنری، شرکت شهر سالم، پلیس راهور تهران بزرگ و... تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.

معاون شهردار تهران در ادامه پس از ارائه گزارشاتی مبسوط در خصوص اقدامات مجموعه شهرداری تهران در خصوص برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و دیگر نقاط تعیین شده برگزار خواهد شد و هماهنگی های لازم برای این منظور انجام شده است.

وی افزود: مناطق در مسیر راهپیمایی برنامه ریزی های لازم را جهت نظافت، پاکسازی و رفت و روب، لایروبی انهار، پاکسازی تبلیغات غیرمجاز، رنگ آمیزی المان های شهری( در صورت لزوم )، شستشو المانهای شهری و سایر موضوعات عمرانی و ترافیکی مرتبط با نگهداشت شهر را در دستور کار خود قرار داده و قبل از مراسم نسبت به بازدید میدانی اقدامات لازم را انجام دهند.

یزدانی با بیان این که سازمان مدیریت پسماند نیز با همکاری مناطق برنامه ریزی های لازم را جهت ساماندهی و استقرار ماشین آلات، نیروها و جانمایی مخازن تفکیک زباله به منظور حفظ نگهداشت شهر انجام دهند.همچنین فضاسازی اطراف محل پخش نذورات و تحویل مخازن و کیسه زباله جهت جمع آوری ظروف یکبار مصرف نذورات مردمی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران با بیان این که برای تسهیل در تردد شهروندان تدابیر لازم اتخاذ شده است، گفت: برای این منظور پیش بینی های لازم برای جابجایی شهروندان با حمل و نقل عمومی(مترو، اتوبوس، تاکسی) اندیشیده است.همچنین هماهنگی های لازم نیز با پلیس راهور تهران بزرگ جهت اتخاذ تمهیدات ترافیکی انجام شده است.

وی در ادامه به اقدامات فرهنگی به همین مناسبت اشاره کرد و گفت:برپایی ایستگاه مادر و کودک، تشکیل ستاد گمشدگان،برپایی نمایشگاه عکس اربعین، توزیع محصولات فرهنگی متناسب با این ایام و.. از جمله این اقدامات است.

یزدانی دیگر اقدامات این معاونت را برشمرد و گفت: انجام تبلیغات محیطی متناسب با اربعین حسینی، اکران طرح های فرهنگی اربعین بر روی تمامی المانهای مربوط به سازمان زیباسازی، هماهنگی با مدارس، مساجد و... واقع در مسیر به منظور بازبودن و ارائه خدمات به زائرین (اعم از استفاده از سرویس های بهداشتی و...) حضور تمامی نیروهای اجرایی و کارگران و ماشین آلات تا پایان مراسم و پاکسازی کامل و بازگشایی مسیر برای تردد خودروهای شهروندان،استقرار ادوات و تجهیزات و آماده باش کامل ایستگاه های آتش نشانی در طول مسیر راهپیمایی، شناسایی و رفع موارد ناایمن و حذف زوائد فیزیکی در طول مسیر راهپیمایی، برنامه ریزی جهت استقرار نیروهای شهربان و حریم بان برای کنترل و رفع موارد سد معبر و جمع آوری بساط گستران و دستفروشان در طول مسیر، برنامه ریزی لازم و بازدید از نقاط آبگیر و پیش بینی نیروها و تجهیزات مورد نیاز درصورت بارش نزولات آسمانی و... از جمله اقدامات این معاونت جهت برپایی هرچه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

   #اربعین حسینی #شهرداری #شهرداری تهران #نمایشگاه #رانندگی #آتش نشانی

محتوای خبر «تمهیدات شهرداری تهران برای برپایی پیاده روی اربعین حسینی در تهران» را در سایت «نسیم» ببینید