تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اندونزی به خاطر تحریم های آمریکا از خرید تسلیحات روسی صرف نظر نمی کند وزیر دفاع اندونزی اعلام کرد که قرارداد خرید جنگنده های سوخو-۳۵ از روسیه به خاطر تحریم های آمریکا لغو نخواهد شد و جاکارتا امیدوار است این محموله را زودتر دریافت کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ریامیزارد ریاچودو" وزیر دفاع اندونزی در حاشیه پنجمین نشست وزرای دفاع اعضای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) و شرکای آن در سنگاپور اعلام کرد که این کشور قرارداد خرید جنگنده های سوخو-35 از روسیه را به خاطر تحریم های واشنگتن لغو نخواهد کرد.

وی همچنین اعلام کرد که جاکارتا امیدوار است این محموله از تسلیحات نظامی روسی را هرچه زودتر دریافت کند.

تحویل جنگنده های سوخو- 35 روسی به اندونزی پس از دست یابی به توافقات نهایی بین وزارت دفاع، وزارت دارایی و وزارت امور تجاری اندونزی درباره نحوه پرداخت های این قرارداد آغاز خواهد شد.

مقامات جاکارتا پیش از این اعلام کرده بودند که آمریکا سعی دارد در مسئله قرارداد این کشور با روسیه برای خرید جنگنده های سوخو- 35 مداخله کند. برخی رسانه ها نوشته بودند که این قرارداد در معرض لغو قرار دارد.

لازم به یادآوری است که ارزش این قرارداد 1 میلیارد و 14 میلیون دلار ارزیابی شده است. طبق توافقات صورت گرفته بین دو طرف، روسیه در ازای این قرارداد کالاهایی را به ارزش حدود 570 میلیون دلاراز اندونزی خریداری خواهد کرد.

در ماه مارس سال جاری اعلام شده بود که واشنگتن اعمال فشار زیادی را بر مقامات جاکارتا درباره این معامله آغاز کرده است. در ماه آوریل سناتورهای آمریکایی به مقامات پنتاگون پیشنهاد کردند تا علیه کشورهای هند، ویتنام و اندونزی که تسلیحات نظامی آمریکایی به آنها ارسال می شود، به خاطر خرید سلاح های روسی، تحریم هایی اعمال شود.

انتهای پیام/

   #اندونزی #روسیه #واشنگتن #وزیر دفاع #سنگاپور

محتوای خبر «اندونزی به خاطر تحریم های آمریکا از خرید تسلیحات روسی صرف نظر نمی کند» را در سایت «تسنیم» ببینید