تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه امروز سه شنبه ۲۴ مهر با خورخه گاندینی، رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه در مونته ویدئو ملاقات و درخصوص روابط فیمابین دو کشور رایزنی کرد.

عزیزی در این ملاقات، ضمن ابلاغ سلام های گرم و صمیمانه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به آقای گاندینی، از وی برای سفر به ایران دعوت کرد.

دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه

وی همچنین با اشاره به سابقه ۱۱۲ ساله روابط دو کشور و قدمت تأسیس پارلمان در ایران، بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های پارلمانی دو کشور برای بسط روابط دو جانبه به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری تأکید کرد.

عزیزی با اشاره به پیشرفت های قابل توجه کشورمان در عرصه هایی چون تولید علم، فناوری نانو، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی ، یادآور شد که بعد از توافق برجام، بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و به بسط روابط تجاری خود با ایران پرداختند، لذا اروگوئه و ایران نیز با توجه به داشتن اقتصادهای مکمل باید از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه آمادگی خود و گروه دوستی پارلمانی را برای تسهیل رفت و آمد مقامات دو کشور به ویژه تجار و بازرگانان بخش خصوصی طرفین اعلام کرد.

دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه

در ادامه این دیدار گاندینی، رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه نیز ضمن استقبال از سفر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به مونته ویدئو، به روحیه صلح طلبی و سابقه طولانی دموکراسی در اروگوئه اشاره و تصریح کرد: روابط تاریخی ایران و اروگوئه همواره مبانی بر دوستی و احترام متقابل بوده است

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در دو کشور و مکمل بودن اقتصادهای طرفین، تأکید کرد: روابط تجاری فیمابین باید بیش از پیش بسط و توسعه یابد و در این مسیر پارلمان ها حائز اهمیت ویژه ای است.

دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه

لازم به ذکر است که در این دیدار رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و روح الله بابایی صالح نماینده بوئین زهرا نیز حضور داشتند.

براساس این گزارش خورخه گاندینی عضو حزب ناسیونال اروگوئه که بیش از ١٨١ سال قدمت دارد، می باشد.

در پایان این ملاقات، عزیزی دفتر یادبود پارلمان اروگوئه را امضاء کرد./

پایان پیام

   #رئیس مجلس #لاریجانی #مشهد #دکتر لاریجانی #دموکراسی #بخش خصوصی

محتوای خبر «دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه» را در سایت «خانه ملت» ببینید