تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
علی وقفچی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: تلاش ها به منظور جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز ادامه دارد تا مجوز ساخت خانه باغ فقط به شرط حفظ و احیای باغات صادر شود.

علی وقفچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت حفظ خانه باغ ها و باغشهرهای مختلف و ممانعت از هرگونه اقدام و عملی در راستای ویرانی آن ها، گفت: اگرچه حفظ باغات و زمین های کشاورزی بسیار حائز اهمیت است و باید با جدیت از سوءاستفاده هایی که برای تغییر کاربری این زمین ها و باغ ها می شود ممانعت کرد اما از آنجا که وجود این خانه ها نیز به دلایل مختلف لازمه زندگی جامعه امروز است، مسئولان باید با نظارت صرفا اجازه ساخت خانه هایی را در باغ ها به مالکان دهند که به باغ و اراضی کشاورزی آسیبی وارد نمی کنند.

مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم اجازه تغییر کاربری این خانه باغ ها را می دهند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از موارد مسئولان مربوطه به صورت مستقیم و غیرمستقیم اجازه تغییر کاربری این خانه باغ ها را به مالکان می دهند.

نباید در زمینه تخریب و ساخت این خانه ها در درون باغ ها افراط و تفریط کرد

وی با اعتقاد به اینکه این خانه باغ ها تاثیر بسیاری در حفظ روحیه و شادابی خانواده ها دارند چراکه خانواده ها از آن ها به عنوان مراکز تفریحی استفاده می کنند، افزود: این درحالی است که خانه باغ های مذکور حتی در زمان وقوع حوادث غیرمترغبه و طبیعی نیز می توانند مأمنی برای شهروندان و روستایان باشند بنابراین در راستای تخریب و ساخت این خانه ها در درون باغ ها نباید افراط و تفریط کرد.

مسئولان به چشم یک فرصت به خانه باغ ها و باغشهرها نگاه کنند

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با تاکید بر اینکه تخریب این مجموعه ها ضررهای بسیاری برای منافع ملی دارد لذا مسئولان در تمامی نقاط کشور به جای تخریب، به چشم یک فرصت به خانه باغ ها و باغشهرها نگاه کنند، افزود: همچنین خانه باغ ها در صورت مدیریت صحیح، می توانند منبع درآمدی برای دولت در صورت اخذ عوارض و مالیات باشد.

وی یادآوری شد: پرونده مربوط به حفظ خانه باغ ها از سال 92باز شده است و در این مدت اخطارهای بسیاری به مالکان این خانه باغ ها برای ساخت و سازهای مجاز داده شده است اما مالکان همچنان بی توجه هستند.

خانه باغ ها و باغشهرها باید به عنوان میراثی ارزشمند باید به دست نسل آینده برسند

وقفچی با اشاره به اینکه خانه باغ ها و باغشهرها امروز باید به عنوان میراثی ارزشمند به دست نسل آینده برسند، ابراز کرد: باید به عنوان میراث داران فرزندان این مرز و بوم از این باغ ها و اراضی ها حفاظت کنیم.

مجوز ساخت خانه باغ فقط به شرط حفظ و احیای باغات صادر شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: در حال حاضر تلاش ها به منظور جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز ادامه دارد تا مجوز ساخت خانه باغ فقط به شرط حفظ و احیای باغات صادر شود./

پایان پیام

   #خانواده #مالیات #عوارض #زنجان #حوادث #صنایع دستی

محتوای خبر «مجوز ساخت خانه باغ فقط به شرط حفظ و احیای باغات صادر شود» را در سایت «خانه ملت» ببینید