تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

ولی الله شجاع پوریان با حضور در نود و سومین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: اربعین حسینی سرمایه بی نظیری است که امام حسین(ع) در اختیار ما گذاشته است. برای این اجتماع بی نظیر باید میلیاردها ریال هزینه شود. اربعین فرصت خوبی برای انتقال مضامین فرهنگی و دینی است. البته این مراسم برای برخی بخش ها پرهزینه است، اما می توان از این فرصت استفاده مناسبی کرد. ما هیچ تردیدی نداریم که ورود شهرداری به این مراسم به عنوان یکی از نمادهای دینی ما ورودی بایسته و لازم است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه سخنان خود گفت: در مدیریت جدید در راستای اصلاح فرآیندها روی بحث اربعین ساماندهی انجام شده و برای جلوگیری از تداخل و ناموازی کاری تقسیم کار صورت گرفته است. در این تقسیم کار بخش برون مرزی اربعین به بخش خدمات شهری شهرداری محول شده است. همچنین مقرر شده ما در رابطه با حوزه فرهنگی در داخل مرزهای عراق مثل سال های گذشته حضور نیابیم.

وی با اشاره به مراسمی که در داخل تهران برای اربعین حسینی برگزار می شود، بیان کرد: این بخش به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری محول شده تا در راستای ساماندهی جمعیتی که در تهران راهپیمایی می کنند به مناطق شهرداری کمک کنند. همچنین در خصوص مراسم آیینی که حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی آن را برگزار می کند سعی کرده ایم اصلاحی صورت بگیرد تا از تکرار برنامه های کلیشه ای فاصله بگیریم.

شجاع پوریان در خصوص لایحه درخواست مجوز شهرداری برای هزینه در مراسم اربعین گفت: حق شورا است که تغییراتی در این لایحه ایجاد کند. اما در راستای شفافیت، برگشت به لایحه شهرداری کمک کننده است. می بایست حداکثر سقف اعتبارات در اربعین روشن باشد ما در سال های گذشته از هزینه کرد پنج میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان رسیدیم اما میلیاردها بیش از سقفی که شورا ا جازه می داد هزینه می شد نظارتی که در شورای شهر پنجم ایجاد شد سبب شده که ما از سقف 10 میلیارد تومان هم کمتر هزینه کنیم.

وی تاکید کرد: سقف پری که شورای شهر مجوز آن را می دهد به نظارت درست کمک می کند، ضمن اینکه این به آن معنا نیست که شهرداری حتما باید 10 میلیارد تومان هزینه کند. ما به هر حال در حال انجام این هزینه هستیم پس نباید کاری کنیم که افکار عمومی ناراضی باشند.


   #شهرداری #اربعین حسینی #شورای شهر تهران #عراق #شهرداری تهران #شهر تهران #شجاع #اجتماع

محتوای خبر «ورود شهرداری به مراسم اربعین اقدامی بایسته و لازم است» را در سایت «هشدار نیوز» ببینید