تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شجاعی: بازیکنان ما عادت نداشتند با موزیک بازی کنند! نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در مورد عملکرد تیم ملی بسکتبال سه نفره زیر ۱۸ سال در المپیک آرژانتین گفت: بازیکنان در ایران این تجربه را نداشتند که با موزیک کار کنند، به همین دلیل جو مسابقات آنها را گرفت. علاوه بر این جوانی و بی تجربگی مسلما بر عملکرشان تاثیر گذار بود به همین دلیل بازی اولشان را اینگونه از دست دادند.

فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در مورد عملکرد تیم ملی بسکتبال سه نفره زیر ۱۸ سال در المپیک آرژانتین گفت: بازیکنان تیم جوان بودند و به تجربه بیشتری نیاز دارند، خصوصا در بسکتبال سه نفره که هیجانی است و چون پر سرو صدا و با موزیک برگزار می شود، جو را به هم می ریزد. بازیکنان در ایران این تجربه را نداشتند که با موزیک کار کنند، به همین دلیل جو مسابقات آنها را گرفت. علاوه بر این جوانی و بی تجربگی مسلما بر عملکرشان تاثیر گذار بود به همین دلیل بازی اولشان را اینگونه از دست دادند. البته تیم مجارستان بسیار سرحال، با تجربه و قوی کار کرد و اصلا به ۱۸ سال نمی خورد.

او در ادامه افزود: تیم ما رفته رفته بهتر شد و مقابل رومانی که از تیم های خوب اروپا است، بهتر کار کرد. همچنین در بازی با چین که قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد با اختلاف دو امتیاز باخت که اگر بازیکنان کمی همت می کردند و اشتباهات کمتری داشتند حتی می توانستند برنده بازی باشند.

شجاعی با بیان اینکه تیم های همگروه ایران موفق شدند به جمع چهار تیم برتر صعود کنند، ادامه داد: تیم های همگروه ایران قوی بودند و انتظار صعود نداشتیم اما اگر در گروه ضعیف تری بودیم می توانستیم به برد هم دست پیدا کنیم. اما به هر حال بازیکنان رفته رفته خود را پیدا و به جز بازی اول در سایر دیدارهایشان خوب کار کردند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در مورد برنامه های فدراسیون در سال ۲۰۱۹ گفت: بر اساس رویدادهای فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) برنامه ریزی می کنیم اما هنوز برنامه ای اعلام نشده است. وقتی رویدادی نداریم مجبوریم مسابقه های دوستانه و چهارجانبه برگزار کنیم و در صدد انجام چنین برنامه هایی هستیم.

او در پاسخ به این سوال که با تمام شدن مسابقه های تیم های ملی باز هم اردویی برای حفظ هماهنگی بازیکنان برگزار می شود یا خیر، بیان کرد: تامین همزمان تمام تیم های ملی مان امکان پذیر نیست، چیزی حدود ۸ تا ۱۰ تیم ملی داریم و نمی توان بی هدف برنامه ریزی انجام داد. لیگ را برای این می گذاریم که بازیکن آماده باشد، چون کار لیگ بازیکن سازی و آماده نگه داشتن آنها برای تیم ملی است. در مورد هماهنگی هم اگر فیبا برنامه ای به ما بدهد بر اساس آن اردو برگزار می کنیم. در حال حاضر هم به دنبال برگزاری مسابقات چهار جانبه و رویدادهای مختلف هستیم.

شجاعی به برنامه های مختلف فدراسیون برای بسکتبال سه نفره اشاره کرد و گفت: در حال برنامه ریزی مسابقات بسکتبال سه نفره دانشگاه های جهان هستیم که بهمن ماه به میزبانی ایران برگزار می شود. این مسابقات تمام بازیکنان دانشجوی لیگ و تیم ملی را درگیر می کند. علاوه بر این قهرمانی کشور سه نفره را به مناسبت های مختلف برگزار می کنیم. بنابراین به دنبال اجرای برنامه هایی از این دست هستیم در غیر این صورت رنکینگمان پایین می آید و نمی توانیم در مسابقات رسمی حضور داشته باشیم.

او در مورد پخش رادیویی مسابقات لیگ برتر بسکتبال بانوان بیان کرد: قرار است پنجشنبه ها دو ساعت به پخش لیگ بسکتبال بانوان اختصاص داده شود.

شجاعی در پایان این گفت وگو در مورد تیم ملی بسکتبال پنج نفره بانوان گفت: جلساتی را با یک اسپانسر داشتیم و به دنبال برگزاری مسابقه ای چهارجانبه با یکی از تیم های خوب ترکیه هستیم. فعلا به دلیل وضیعت دلار با مشکلاتی مواجه شدیم که در صورت حل این مشکلات، جذب اسپانسر و هماهنگی تونمنت چهارجانبه خیلی سریع اردوی تیم پنج نفره را هم برگزار می کنیم. در نظر داشتیم زمان تورنمنت چهارجانبه آذر باشد ولی تاریخش چون عقب می افتد احتمالا در دی ماه خواهد بود.

   #موزیک #المپیک #چین #لیگ برتر #ترکیه

محتوای خبر «شجاعی: بازیکنان ما عادت نداشتند با موزیک بازی کنند!» را در سایت «یک ورزش» ببینید