تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
حجم عملیات اجرایی در شش ماهه اول سال جاری اداره راهداری جاسک حجم عملیات اجرایی در شش ماهه اول سال جاری اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان جاسک مورد برسی قرار گرفت. تین نیوز |

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای هرمزگان، گفت: راه ها به عنوان یک زیرساخت اصلی، نقش مهمی در توسعه و آبادانی شهرها دارند.

به گزارش تین نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای هرمزگان، داریوش باقرجوان افزود: راه از گذشته های دور تابه حال به عنوان یک نقش کلیدی سبب ارتباط بین شهرها و روستاها بوده است اما اینکه چگونه راه تاثیر بر روی پیشرفت جوامع دارد جای تامل است که می توان در ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرارداد.

باقرجوان گفت: امروزه موفقیت برنامه های توسعه کشاورزی و اقتصادی بستگی به وجود یا فقدان راه های ارتباطی دارد به همین خاطر راه های ارتباطی را زیربنای اقتصاد پویای کشاورزی می دانند.

وی افزود: ضمن این که باید مشکل راه های اصلی را حل و یا مرتفع کنیم باید به فکر تجهیز راه های باغات کشاورزی هم باشیم.مناسب نبودن راه، سالانه هزینه های بسیاری را برای کشاورزان در طی کاشت تا برداشت محصول تحمیل کرده است از قبیل عدم ماشین رو بودن و انتقال کمباین و سایر ادوات کشاورزی به زمین زراعی و هم چنین جهت جابه جایی و حمل ونقل محصولات کشاورزی که موجب بروز مشکلاتی برای کشاورزان شده است. با توسعه راه های روستایی می توان زمینه و شرایط استقرار صنایع تبدیلی را در کنار معادن و مزارع کشاورزی فراهم کرد.

در ادامه رسول بخش حاتمی پور رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان جاسک در مورد اهمیت این شهرستان این چنین عنوان کرد: شهرستان جاسک با مساحت ۲/۱۶۱۳۶ کیلومترمربع در ۲۵ درجه و ۳۷ دقیقه عرض شمالی و ۴۷ درجه و ۴۷ دقیقه طولی شرقی قرار دارد. ارتفاع آن از سطح دریا ۸/۴ متر و فاصله اش تا مرکز استان ۳۲۵ کیلومتر است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان جاسک گفت: راهداران همیشه درصحنه جهت خدمت رسانی به رانندگان و بهره برداران از جاده های مواصلاتی شهرستان جاسک در شش ماهه اول سال 97 اقدام به مرمت و بازسازی و روکش آسفالت در محورهای اصلی منتهی شده به این شهرستان و هم چنین راه های روستایی کرند.

وی در ادامه اشاره ای به اهم فعالیت های صورت گرفته در مدت زمان اشاره شده از قبیل: رنگ آمیزی نیوجرسی های مستقر در ورودی شهر، درزگیری و لکه گیری محورهای حوزه استحفاظی، محوطه سازی ساختمان پلیس راه جدیدالاحداث، قیرپاشی محوطه ساختمان در حال احداث پلیس راه، درخت زنی، تنقیه و لایروبی پل ها و ایجاد پد خاکی، جلوگیری از تجاوز به حریم راه، ساماندهی ایست و بازرسی پاسگاه سدیچ، جانمایی و نصب تابلوهای بزرگ خطر برخورد با شتر، نصب و ترمیم علائم فرسوده و فاقد کارایی، شستشو و رنگ آمیزی پایه های تابلو در محورهای مواصلاتی، جمع آوری لاشه حیوانات و مواد زائد از سطح جاده، زدودن شن های روان از سطح راه های اصلی و فرعی، نظارت بر عملکرد پیمانکاران، ایمن سازی نقاط حادثه خیز از قبیل نصب تابلو هشداردهنده، نصب تابلوهای اطلاعاتی جهت سهولت تردد مسافران و بازدید از شرکت های حمل ونقل کالا و مسافر کرد.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان جاسک گفت: جهت ارائه خدمات بهتر و رضایت بهره برداران از محورهای مواصلاتی این شهرستان بازدید از پمپ بنزین و مجتمع های خدمات رفاهی به صورت دوره ای، خط کشی محورهای مواصلاتی، ترمیم و مرمت محورهای روستایی، نصب چراغ چشمک زن در محل های پرحادثه، تهیه مصالح و آسفالت سرد رد میکس در محوطه اداره، اصلاح دست انداز پل بزرگ گابریک، قیرپاشی و آسفالت محوطه فرمانداری، ایمن سازی پرتگاه کیلومتر 13 هشدان، زیباسازی و شانه سازی ورودی شهرستان، حفر کانال جهت جلوگیری از ورود احشام به محورهای اصلی، توزیع کلاه ایمنی جهت راکبین موتورسواران، توزیع اقلام در مدارس حاشیه راه جهت ارتقا فرهنگ ترافیک، توزیع شب رنگ ویژه وانت بارها، تعمیر سرویس به موقع و نگهداری ماشین آلات، تسطیح ترمیم و مرمت راه دسترسی به صیدگاه گابریک،، تحویل سه دستگاه خودرو سواری استیجاری به پلیس راه جاسک-میناب جهت گشت نامحسوس در ایام نوروز با همکاری فرمانداری، رفع آبردگی و شانه سازی محورهای مواصلاتی، طرح نماز و هشداری، نصب علائم ایمنی در محل اتصال آسفالت جدید به قدیم، حضور به موقع راهداران در محل وقوع سانحه تصادف، متواری کردن احشام از محورهای حوزه استحفاظی، سرکشی مستمر از اکیپ های ثابت در طول شبانه روز در ایام تعطیلات نوروزی، گشت زنی مشترک شبانه پلیس راه و راهداری به صورت مستمردرایام نوروز را می توان از اقدامات انجام شده توسط این اداره نام برد.

حاتمی پور اعلام کرد: با هماهنگی جهت حضور مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان در بازدید از محل راهدارخانه لیردف، دیدار مردمی در روستاها به منظور رفع مشکلات و بازدید از راه های روستایی صعب العبور و کوهستانی به اتفاق فرماندار جاسک از اهم برنامه های این اداره در این مدت بوده است.

وی در خاتمه نیز اشاره ای به اقدامات فرهنگی و تبلیغاتی این اداره من جمله نشست صمیمی با فرمانده سپاه در خصوص همکاری با بسیج سازندگی در زمینه محرومیت زدایی، احداث راه دسترسی به بهشت زهرا غبارروبی مزار شهدا و شرکت پرسنل در نماز عبادی سیاسی جمعه و مراسمات ملی و مذهبی و نصب بنرهای خوشامدگویی به مسافرین و گردشگران این شهرستان کرد.

   #جاسک #نوروز #وانت #فرمانده سپاه #خودرو #خدمت رسانی #بهشت زهرا #سپاه

محتوای خبر «حجم عملیات اجرایی در شش ماهه اول سال جاری اداره راهداری جاسک» را در سایت «تین نیوز» ببینید