تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اگر امروز نقضی از مدیران گرفته می شود باید بپذیریم رئیس جمهور گفت: اگر امروز نقضی از مدیران گرفته می شود و نقدی وارد است باید بپذیریم به نوعی نقد بر دانشگاه هم هست چون در این مرکز تربیت شدند و دانش آموخته اند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه تهران با تبریک آغاز سال تحصیلی 97 به همه دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان گفت: این مراسم به عنوان احترام و کرنش در برابر علم، دانش، پژوهش و فناوری است و مخاطب این کرنش اساتید و دانشجویان عزیز ما هستند. دانشگاه نقش بسیار مهمی در علم، فرهنگ، جامعه پذیری نسل جوان، انضباط و قانون مداری و مهارت هایی که دانشجویان از این محیط می آموزند دارد.

وی افزود: آنهایی که در دانشگاه تهران بعنوان یک دانشگاه کهن، قدیمی و برتر درس خوانده اند خاطرات شیرینی از دوران دانشجویی دارند. در همین دادگاه اخیر لاهه برخی چهره ها از همین دانشگاه تهران بودند و یکی از افرادی که به وکالت از ایران سخن می گفت از هم کلاسی های ما در دانشکده حقوق بود.

روحانی ادامه داد: همانگونه که امام(ره) فرمود دانشگاه می تواند مبدا تحولات باشد و مقام معظم رهبری هم تاکید کردند دانشگاه می تواند مظهر اقتدار باشد. در مدیریت های جامعه که نگاه می کنیم از دور میز هیات دولت تا در مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه های مختلف، اکثریت قاطع آنها پرورش یافته دانشگاه هستند؛ عده ای داریم پرورش یافته حوزه و دانشگاه و عده ای در حوزه، اما دانشگاه نقش مهمی برای آینده و مدیریت جامعه ما دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر امروز نقضی از مدیران گرفته می شود و نقدی وارد است باید بپذیریم به نوعی نقد بر دانشگاه هم هست چون در این مرکز تربیت شدند و دانش آموخته اند، گفت: انسان با ورود به همین دانشگاه احساس شخصیت بیشتر و نشاط بیشتر می کند. آنهایی که وارد دانشگاه می شوند، می دانند که کلمه دانشجو بسیار زیباست. دو کلمه در دانشگاه واژه های زیبا و غرور آفرینی هستند، یکی دانشجو و دیگری استاد است.

وی با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه برای ما بسیار مهم است، گفت: علت موفقیت های دولت یازدهم کجا بود؟ از امید به آینده شروع شد نه با کار و برنامه ریزی ما. قبل از برنامه و تلاش ما دیدگاه مردم نسبت به آینده امیدوارانه بود که جامعه ما را در مسیر جدیدی قرار داد.

ادامه دارد...

   #رئیس جمهور #پژوهش #روحانی #مقام معظم رهبری

محتوای خبر «اگر امروز نقضی از مدیران گرفته می شود باید بپذیریم» را در سایت «خبرگزاری موج» ببینید