تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ناصری/2 عضو شورای مشورتی رئیس جمهور اصلاحات تصریح کرد: روحانی در مواقع خیلی حساس تر باید مشورت می گرفت و عمل می کرد اما تجربه نشان داده که ایشان قصد این کار را ندارد و با این جمع هم اگر دیدار کردند اثری در روندها نخواهد داشت.

به گزارش «نماینده»، عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب درباره دیدار اصلاح طلبان با حسن روحانی گفته که این دیدار اتفاق خاصی نبوده و در روندهای دولت هم تغییری ایجاد نخواهد کرد.

او گفت: من به این جلسه دعوت نشده بودم اما خیلی از کسانی هم که دعوت داشتند نرفتند و جزئیاتی را هم که آقای کمالی اعلام کرد یک سری کلیات بوده و مسائل جدی به نظر می رسد در جلسه مطرح نبوده است.

او ادامه داد: آقای کمالی، کواکبیان و جریانی که با شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مخالف هستند بیشتر پیگیر این جلسه بودند و جزئیاتی که همین افراد مطرح کردند نشان داد که در جلسه چیز مهمی مطرح نشده است. حتی مثلاً اسامی پیشنهادی ای برای وزارتخانه های کار و اقتصاد مطرح نشده و آقای روحانی فقط در این حد توضیح دادند که به زودی وزرایی تعیین خواهند کرد.

ناصری بر عدم شرکت چهره های اصلی اصلاحات در این جلسه تاکید کرد و گفت: اغلب تیپ های سیاسی جدی در این جلسه شرکت نداشتند و من هم اگر دعوت می شدم حتماً نمی رفتم زیرا معتقدم هر جایی که آقای روحانی کم می آورد ملاقات هایی از این دست را برگزار می نند.

او افزود: به نظرم آقای روحانی با این دیدار می خواستند فضای سایت ها و رسانه های اصلاح طلب را تعدیل کنند.

این عضو شورای مشورتی رئیس جمهور اصلاحات عنوان کرد: آقای روحانی در مواقع خیلی حساس تر باید مشورت می گرفت و عمل می کرد اما تجربه نشان داده که ایشان قصد این کار را ندارد و با این جمع هم اگر دیدار کردند اثری در روندها نخواهد داشت.

او ادامه داد: البته باید به این نکته هم توجه داشت که این جمع نماینده واقعی جریان اصلاحات نبودند و آقای روحانی باید دقت کنند که مرکزیت اصلاح طلبان در کجا قرار دارد و چه افراد حقیقی و حقوقی ای را شامل می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: در مواقع حساس خود اصلاح طلبان پیش قدم شدند و درخواست جلسه با رئیس جمهور را داشتند اما آقای روحانی و دفتر ایشان توجهی نکردند.

او گفت: تحلیل خود من این است این جلسه را آقای جهانگیری شکل داده و از آقای روحانی خواسته که این دیدار را داشته باشد.

ناصری در جمع بندی دیدار اصلاح طلبان با روحانی اظهار کرد: در مجموع جلسه ای نبود که فصل جدیدی در مناسبات اصلاح طلبان با دولت ایجاد کند. البته حتماً اصلاح طلبان با سابقه و تجربه برای این شرایط کشور و کمک به دولت برنامه و پیشنهاد دارند اما این جلسه برای گرفتن پیشنهادها نبوده و یک سری صحبت های کلی در آنجا مطرح شده است. در ادامه هم در روند اجرایی دولت اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

او درباره برخی از افرادی که در این جلسه شرکت کردند مطرح کرد: بعضی از دوستان دست به جلسه رفتن شان خوب است و این موضوع را به پای گفت وگو، تعامل و آشتی می گذارند. اما این ها مرحله بندی دارد و مرحله اول آن چیزهای دیگری است نه تشکیل جلسه!

پاو در پایان گفت: افرادی که به این جلسه رفتند عمدتاً عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بودند و بازتاب جلسه هم خیلی زیاد نبود و اتفاق تازه ای شکل نگرفت. به نظر می رسد اصلاح طلبان راجع به این دیدارها باید پخته تر و در جمعی عقلانی تر تصمیم بگیرند.

   #روحانی #اصلاح طلبان #رئیس جمهور #جهانگیری #آقای جهانگیری #حسن روحانی

محتوای خبر «جلسه روحانی با اصلاح طلبان نمایشی بود/ روند اجرایی دولت تغییر نخواهد کرد» را در سایت «نماینده» ببینید