تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
روحانی قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد؟جهان نیوز، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: رئیس جمهور به جای نگاه به عملکرد شریعتمداری، وابستگی های حزبی را در نظر می گیرد و به دلیل اینکه وی رئیس ستاد انتخاباتی اش بوده است قدرت کنار گذاشتن او را ندارد.

ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: محمد شریعتمداری دو بار به مجلس دهن کجی کرد و در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی استیضاح حضور نیافت.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس ادامه داد: آقای شریعتمداری به شدت در وزارت صنعت، معدن و تجارت ضعیف عمل کرده است و فرصت طلایی جذب سرمایه های خرد در پیش فروش خودرو و تبدیل آن به کارخانه های بزرگ خودروسازی را به دلیل ضعف مدیریت از دست داد.

عضو کمیسیون شورا ها و سیاست داخلی در مجلس شورای اسلامی افزود: شریعتمداری می توانست نقدینگی سرگردان را با پیش فروش خودرو و در قالب سرمایه گذاری در تولید جذب کند، اما نتوانست این سیل ویرانگر نقدینگی را به حرکت بزرگی برای عمران و آبادانی کشور بدل کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: رئیس جمهور نیز به جای نگاه واقع بینانه به عملکرد شریعتمداری، وابستگی های حزبی را در نظر می گیرد و به دلیل اینکه وی رئیس ستاد انتخاباتی وی بوده است قدرت کنار گذاشتن او را ندارد.

ابوترابی گفت: امروز در کشور قحط الرجال نیست و شریعتمداری نیز به درد وزارت کار نمی خورد و انشاءالله رأی اعتماد نخواهد گرفت. باید افراد جدیدی را به بدنه مدیریتی کشور وارد کرد.

وی با ابراز تأسف از حلقه مدیریتی محدود اطراف رئیس جمهور گفت: متأسفانه فرد ضعیفی که امتحان خود را پس داده است و دارای چابکی، شجاعت و ریسک پذیری نیست از سوی رئیس جمهور برای وزارت رفاه معرفی خواهد شد و این وزارتخانه را نیز زمین می زند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس، تأکید کرد: رئیس جمهور باید به سراغ جوانان، افراد پرکار و پرتلاش برود نه مثل شریعتمداری که دیگر حال کارکردن ندارد.

منبع:مهر

   #شریعتمداری #رئیس جمهور #پیش فروش #خودرو #استیضاح #وزارت کار

محتوای خبر «روحانی قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد؟» را در سایت «جهان نیوز» ببینید