تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
70 سال از اقدامات پیشگیرانه حوادث ترافیکی عقبیم باید به موضوع ترافیک و تصادف و تلفات آن به عنوان یک ضرورت توجه شود و به اقدامات ایمنی شتاب بیشتری داد. تین نیوز |

همایش یادمان قربانیان سوانح رانندگی خراسان رضوی با حضور خانواده های این قربانیان برگزار شد.

به گزارش تین نیوز، بر اساس خبری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، این همایش از سوی جمعیت طرفداران ایمنی راه های خراسان رضوی، 18 مهرماه و با حضور خانواده­ های قربانیان حوادث رانندگی و همچنین معلولان سوانح رانندگی، مدیران ایمنی خراسان رضوی و معاون دادستان مشهد و نائب رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه ها برگزار شد.

علیرضا اسماعیلی نایب رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه ها در این همایش گفت: ترافیک و آسیب­ های امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و بحران های روحی و روانی ناشی از تصادفات رانندگی اولویت اول کشور نیست.

بر اساس این گزارش وی با بیان اقداماتی که در سال های اخیر و با وجود کاستی های موجود و محدودیت های اعتباری در سر راه مهندسی در این زمینه انجام شده است؛ اظهار کرد: توجه به ضلع اجرای مقررات در کنار توجه ویژه به آموزش های مهارتی، بهترین گزینه برای پیشگیری از تخلفات، تصادفات و تلفات رانندگی است.

به گفته اسماعیلی این رویکرد می تواند در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه سوانح و تلفات را به حداقل برساند.

نایب رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه ها خاطرنشان کرد: کشورهای صنعتی و توسعه یافته و اروپایی، 70 تا 80 سال زودتر از کشور ما اقدامات پیشگیرانه حوادث ترافیکی را شروع کرده اند.

به گزارش تین نیوز، او تاکید کرد: باید به موضوع ترافیک و تصادف و تلفات آن به عنوان یک ضرورت توجه و به اقدامات ایمنی شتاب بیشتری داده شود تا آن جا که همه دستگاه ها همه نهادها به این مهم رو آورند.

اسماعیلی همچنین از روحانیون، ائمه جمعه و جماعات،معلمان و دانشگاهیان و در مجموع همه کسانی که تریبون در اختیار دارند، خواست در بسیج اطلاع رسانی در مورد سوانح رانندگی فعالانه نقش خود را ایفا کنند.

   #رانندگی #حوادث #خراسان #مشهد #خانواده #حوادث رانندگی

محتوای خبر «70 سال از اقدامات پیشگیرانه حوادث ترافیکی عقبیم» را در سایت «تین نیوز» ببینید