تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
با تکیه بر توانمندی شرکت های داخلی از تحریم ها عبور می کنیم

عصر اقتصاد: توانمندی و بلوغ بالای شرکت های ایرانی، یاریگر کشور برای عبور از دوران تحریم ها خواهد بود.

«منصور معظمی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تحریم های اقتصادی بیگانه نیستیم، عنوان کرد: با برنامه ریزی انجام شده از سوی دولت و تصمیم های خوبی که در شورای هماهنگی سران قوا گرفته شد، مشکل جدی در خصوص صنایع راهبردی در زمان تحریم ها نخواهیم داشت.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ادامه داد: صنایع کشور باید در زمینه ارتقای توانمندی های نیروی انسانی و دستیابی به فناوری های جدید تلاش کند که خوشبختانه با وجود تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان و همچنین نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده به طور قطع و یقین این تحریم ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: با تصمیم دولت، حدود هزار و 400 قلم کالایی که در داخل ساخته می شوند، امکان واردات نخواهند داشت.

معظمی گفت: آنچه در بازار از اجناس و کالاهای خارجی ملاحظه می شود مربوط به گذشته و ثبت سفارش های قدیمی است و دولت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته که حتی برخی ثبت سفارش ها را باطل کند.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت یافته تا ارزیابی مجدد برای کالاها و تجهیزاتی که در داخل تامین می شوند، داشته باشد.

«محمد خضرایی قهرمانی» مدیر عامل شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو نیز در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در فضایی افزون بر 30 هزار مترمربع و در هفت سالن و فضای باز برپا شده است.

وی گفت: آلمان، هند، چین، تایوان، روسیه، ژاپن، الجزایر، سوئیس، ایتالیا، جمهوری چک و فرانسه کشورهایی هستند که در کنار شرکت های ایرانی، جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده اند.

آشنایی با نوین ترین تولیدات و پیشرفت های این حوزه، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت کنندگان، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستآوردهای عرضه شده در بخش های مختلف صنعت، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد فرصت های اشتغالزایی، بازاریابی و توسعه صادرات، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران انواع تجهیزات صنعتی و کارگاهی، خطوط تولید صنایع بزرگ و کوچک، ابزار آلات خطوط تولید، صنایع پیشرفته، اتوماسیون صنعتی، خدمات فنی، مهندسی و مشاوره ای، سرمایه گذاری صنعتی، فروش و خدمات پس از فروش و سایر صنایع وابسته به نمایش گذاشته شده است.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران تا 24 مهرماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

   #نمایشگاه #نمایشگاه بین المللی #فرانسه

محتوای خبر «با تکیه بر توانمندی شرکت های داخلی از تحریم ها عبور می کنیم» را در سایت «عصر اقتصاد» ببینید