تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

محصولات جدید سایپا که قطعا با بسیاری از آنها در یکی دو سال اخیر آشنا شده اید و تولید آنها آغاز شده و بعضا نمونه های اولیه و سری اول تولید آنها نیز وارد بازار شده است که اتفاقات اخیر در بازار خودرو و بازار ارز باعث شده تا شایعاتی زیادی پیرامون این تولیدات بین مردم شایع شود که این موضوعات به طور کلی توسط مسئولین این شرکت تکذیب شده و قول جدیدی برای ورود محصولات جدید سایپا به بازار داده شد.

چرخان، محسن جهرودی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مصاحبه ای در پاسخ به تاثیر محصولات این شرکت به دلیل کاهش نسبی قیمت دلار در بازار گفت: ما در این موضوع به طور کلی پیرو تصمیمات وزارت صنعت هستیم و هر آن چیزی که این وزارتخانه به ما ابلاغ کند عملی خواهیم کرد. سازمان حمایت مسئول قیمت گذاری است و طبیعتا باید تبعات کاهش نرخ دلار در این موضوع لحاظ شود.

وی در ادامه با اشاره به روند تاثیرات قیمت دلار در محصولات این شرکت گفت: یکی از اشتباهات موجود در زمینه تولید خودرو این است که تصور می شود خودروسازی ابتدای فرایند تولید خودرو است ولی باید بدانیم که خودروسازی پایان فرایند تولید خودرو است و نهاده های تولیدی مختلفی در قیمت گذاری خودرو موثر بوده و هزینه های این نهاده ها مانند آلومینیوم و دیگر موارد به شدت بالا رفته و طبیعتا در فرایند تولید خودرو و قیمت گذاری نهایی آن موثر است.

این رو هم بخون:

مقایسه رهام با جک J4؛ نوبرانه ها!

جهرودی در ادامه گفت: با این وجود ما پایبند تصمیمات وزارت صنعت برای قیمت خودرو هستیم و در صورتی که سازمان حمایت به نمایندگی از این وزارت خانه وارد پروسه تغییر قیمت شوند قطعا به دقت این موضوع عملیاتی خواهد شد. ما در حال حاضر با شرکت های خودروسازی مختلفی در دنیا در حال مذاکره هستیم که همگی این شرکت ها قطب های جدید خودروسازی در دنیا محسوب می شوند و امیدواریم این مذاکرات منجر به داخلی سازی محصولاتشان در آینده نه چندان دور گردد.

مدیرعامل سایپا در پاسخ به سوالی پیرامون محصولات جدید سایپا گفت: ما در سبد محصولات خود تنوع زیادی داریم و خودروهای جدیدی را به بازار عرضه خواهیم کرد. به نظر می رسد که محصولات جدید سایپا به زودی و تا پایان سال به مشتریان عرضه خواهد شد.

وی در پایان گفت: یکی از محصولات جدید ما سایپا رهام است که در نمایشگاه یزد نیز به نمایش گذاشتیم ولی بر اساس تحریم های ظالمانه موجود علیه کشورمان برای ساخت گیربکس اتوماتیک این خودرو دچار مشکل بودیم که در هفته جاری موفق به برداشتن این مانع گشتیم و از این به بعد با سرعت بیشتری در روند تولید این خودرو فعال خواهیم بود. ما امیدواریم به زودی این محصول را روانه بازار کنیم و در اختیار مشتریان قرار دهیم.

   #خودرو #سایپا #قیمت دلار #وزارت صنعت #نمایشگاه #قیمت خودرو #بازار خودرو #نرخ دلار

محتوای خبر «محصولات جدید سایپا (رهام و C3 و …) چه زمانی به بازار می آیند؟» را در سایت «چرخان» ببینید