تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تأکید بر اینکه استان آذربایجان غربی نیاز به ۵ هزار واحد کلاس درسی دارد، گفت: مدارس کانکسی در فصل سرما دچار یخ زدگی و غیر قابل استفاده می شوند.

به گزارش آناج، نادر قاضی پور صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران با انتقاد از نبود عدالت آموزشی در شهرستان های کشور در قیاس با پایتخت، اظهار کرد: در برخی مدارس تهران کلاس ‎های درس به آخرین امکانات و تکنولوژی روز مجهز است؛ این در حالی است که در برخی استان های کشور دانش آموزان از نبود سر پناهی برای به مدرسه رفتن هم رنج می برند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فاصله و شکاف طبقاتی به بی عدالتی آموزشی و حتی اجتماعی دامن می‎ زند و در این شرایط نمی توان سوابق تحصیلی را معیاری برای ورود به دانشگاه دانش آموزان قرار داد، خاطرنشان ساخت: در برخی از مناطق کَپرنشین استان سیستان و بلوچستان بسیاری از مدارس حتی از داشتن صندلی و ابتدایی ترین وسایل آموزشی نیز محرومند و در چنین شرایطی وجود این مدارس مدرن و لوکس در تهران که با پیامک به مادر خانواده اطلاع می دهد "فرزند شما همینک در چه وضعیتی قرار دارد" قابل درک نیست.

مدارس کانکسی در آذربایجان غربی در فصل سرما غیر قابل استفاده می شوند

وی اضافه کرد: در استان آذربایجان غربی هنوز برخی کلاس های درس در کانکس تشکیل می ‎شود که در فصل سرما این کانکس ها با معضل یخ زدگی مواجه و در این ایام عملا غیر قابل استفاده می‎شوند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس متذکر شد: همچنین تعدادی از دانش آموزان در مدارس خشتی و گلی مشغول به تحصیل هستند و مدارس ساختمانی هم نیاز مبرم به بازسازی و نوسازی دارد.

نیاز آذربایجان غربی به 5 هزار کلاس درس جدید

قاضی پور یادآور شد: بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته در استان آذربایجان غربی، این استان در حال حاضر 5 هزار کلاس جدید نیاز دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت دین اسلام بر تحصیل و تأکید قانون اساسی بر تحصیل رایگان، یادآور شد: بر اساس اصل سی ام قانون اساسی دولت‏ موظف‏ است‏ وسایل‏ آموزش‏ و پرورش‏ رایگان‏ را برای‏ همه‏ ملت‏ تا پایان‏ دوره‏ متوسطه‏ فراهم‏ سازد و وسایل‏ تحصیلات‏ عالی‏ را تا سر حد خودکفایی‏ کشور به‏ طور رایگان‏ گسترش‏ دهد.

انتهای پیام/

   #دانش آموزان #قانون اساسی #ارومیه #پیامک #خانواده #عدالت #بلوچستان

محتوای خبر «برخی دانش آموزان آذربایجان غربی در کانکس ها یخ می زنند» را در سایت «آناج» ببینید