تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی در جلسه دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد.
اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی در جلسه دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد.
به گزارش رجانیوز به نقل از وطن امروز؛ در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد برای ارائه رفع موانع جذب و تشویق سرمایه گذاری، طرح های لازم را سریعاً تهیه کند. شورای عالی همچنین جهت گیری های لازم برای برنامه اصلاح نظام بانکی را به تصویب رساند. در آغاز این جلسه، رئیس کل بانک مرکزی درباره مشکلات ساختاری نظام بانکی و طرح بانک مرکزی برای اصلاح آن گزارشی را ارائه کرد و سپس مواد لازم در این زمینه به تصویب رسید.
همچنین در این جلسه، موانع حقوقی و اداری سرمایه گذاری در کشور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری همه دستگاه های اجرایی کشور طرح رفع موانع و جذب و تشویق سرمایه گذاری را تهیه و برای تصویب به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارائه کند.
همچنین در این جلسه، طرح وزارت نیرو و وزارت راه برای تقویت زیرساخت های نیروگاهی و تجهیزات ناوگان حمل و نقل ریلی کشور مطرح و تصمیمات لازم برای همکاری و تسریع در اجرای این طرح ها اتخاذ شد.

   #بانک مرکزی #وزارت نیرو #روحانی #رئیس کل بانک مرکزی #حسن روحانی

محتوای خبر «تصویب اختیارات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی» را در سایت «رجا» ببینید