تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
در نشست ویژه شهرکتاب، محمود حسینی زاد و علی عبداللهی به نقدوبررسی آثار گوته خواهند پرداخت.
pixel.gif «پنج اثر از گوته» در شهرکتاب نقدوبررسی می شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آثاری از گوته با ترجمه سعید پیرمرادی در شهرکتاب نقدوبررسی می شود.

به تازگی کتاب «پنج اثر از گوته» با ترجمه سعید پیرمرادی به همت نشر چشمه منتشر شده است. در پنج اثر دو نمایشنامه شورانگیز و در ضمن متفکرانه، یک دیالوگ جمعی روشنفکرانه با موضوع زنان و دو افسانه معروف از گوته، شاعر و ادیب نامدار آلمانی برگزیده و ترجمه شده اند.

در معرفی این کتاب آمده است: کلاویگو شخصیت مردی را خواهان ترقی اجتماعی و عاطفی اما گرفتار در کشاکش سهمگین میان پیشرفت اجتماعی و دلبستگی عاطفی ترسیم می کند، استلا عشقی بدفرجام میان مردی متاهل و پریشان و معشوقه جوانش را با ظرافتی کم نظیر به تصویر می کشد. بانوان نیک سرشت، المثنای زنان بدسرشت بار دیگر از شناخت عمیق گوته از زنان و نگاه احترام آمیز او به آنان پرده برمی دارد؛ پاریس نو و ملوزین نو، دو افسانه شگفت انگیز گوته اند که قوه تخیل خواننده را به پرواز درمی آورند. پنج اثر مجموعه ای است متنوع که شخصیت و اندیشه های گوته را از زوایای گوناگون نشان می دهد.

نشست ویژه شهر کتاب در روز پنجشنبه۲۶ مهر ساعت ۱۶ به نقد و بررسی کتاب «پنج اثر از گوته» اختصاص دارد که با حضور محمود حسینی زاد، علی عبداللهی و سعید پیرمرادی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می شود و ورود برای علاقه مندان آزاد است.

   #پاریس

محتوای خبر ««پنج اثر از گوته» در شهرکتاب نقدوبررسی می شود» را در سایت «خبرگزاری کتاب» ببینید