تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
522299_954.jpg وزیر خارجه آلمان همراه با هزاران نفر از اهالی پایتخت این کشور علیه نژاد پرستی و تبعیض تظاهرات کردند.
صراط:

هزاران نفر از ساکنان برلین، پایتخت آلمان شنبه بعدازظهر به وقت تهران به تبعیض و نژاد پرستی اعتراض کردند.

به گزارش فارس و به نوشته «آسوشیتدپرس» هزاران آلمانی در برلین در تظاهراتی که هم اینک نیز ادامه دارد، علیه تبعیض و نژاد پرستی در خیابان های این شهر تجمع کرده اند.

این در حالی است که نگرانی هایی در این کشور در زمینه قدرت گرفتن فزاینده حزب راست افراطی در مجلس این کشور (آلترناتیو برای آلمان ) به وجود آمده است.

به نوشته این منبع خبری، موافقان این اعتراض در قالب گروه های مختلف چون حامی پناهجویان و سازمان های مرتبط با مسلمانان از این اعتراض ها در پایتخت تحت شعار «همبستگی به جای محرومیت، برای یک جامعه آزاد» حمایت کردند.

از بین موافقان سرشناس این تظاهرات می توان به «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اشاره کرد. وی اخیرا در مصاحبه با یک روزنامه این کشور اشاره کرد که اکثریت اهالی آلمان موافق بردباری و باز بودن درهای جامعه هستند.

سال گذشته در جریان انتخابات آلمان حزب راست افراطی این کشور وارد مجلس شد. این در حالی است که خشونت علیه مهاجران در چند هفته گذشته در شهر «کمنیتس» در ایالت «راکسن» آلمان بر میزان نگرانی ها افزوده است.

طرفداران حزب راست افراطی آلترناتیو ششم خرداد سال جاری نیز در خیابان های برلین تجمع کرده و علیه سیاست های مهاجرتی صدر اعظم آلمان تظاهرات کردند. معترضان در آن تجمع شعارهای ضد اسلامی، مهاجرتی سردادند.

   #آلمان #پایتخت #برلین #انتخابات

محتوای خبر «تظاهرات آلمانی ها در مخالفت با نژاد پرستی با حضور «وزیر»» را در سایت «صراط» ببینید