تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

اولین جلسه شورای عالی ورزش با حضور دکترعرب رئیس دانشگاه، دکتر"حسن شاکری" معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر احمد دلبری" معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی ،" اکبر میرجانی اقدم " مدیر امور دانشجویی و سایر مسئولین دانشگاه و کارشناسان اداره تربیت بدنی در سالن اجتماعات ریاست برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه، "شورای ورزش"در این دانشگاه تشکیل شد که وظیفه اصلی آن، هدایت و تصمیم گیری در حوزه ورزش دانشجویان و کارکنان دانشگاه است.


گفتنی است در نشست این شورا که با حضور رییس دانشگاه و اعضای شورای ورزش دانشگاه تشکیل شد، مهمترین مسایل پیش روی ورزش قهرمانی و همگانی این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه دکتر عرب تشکیل این شورا در دانشگاه را نقطه عطفی در تحول ورزش دانشگاه دانست و اظهار داشت در همین راستا باید تلاش کرد تا تعداد دانشجویان و کارکنان علاقه مند به ورزش افزایش یابد و این کار فرهنگی مهم محسوب می شود و برای رسیدن به وضعیت مطلوب و مورد نظر با هماهنگی دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی همکاری هایی انجام داد و هر مدلی که این شورا جهت عملیاتی تر شدن راهکارهای موجود مورد نظر هست بررسی شود وی از جمله مسائل مهم را ساماندهی استخر دانشگاه، بهینه سازی فضای فیزیکی با همکاری سازمان تربیت بدنی و شهرداری و خیرین دانست.

در ادامه دکتر شاکری؛ از اهمیت و ضرورت تشکیل شورای تربیت بدنی بعد از ۷ سال که با هدف سیاستگذاری ورزش دانشجویان و کارکنان در راستای تقویت و ارتقاء سلامت به صورت یکپارچه با برنامه ریزی درست و ایجاد شور و نشاط در دانشگاه راه اندازی شده است گفت : ان شاء الله این جلسات در فواصل زمانی منظم جهت اعتلای ورزش دانشگاه در همه ابعاد ادامه دار خواهد بود.

دکتردلبری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه بر نقش ورزش در حفظ سلامتی فردی و ایجاد نشاط و شادابی در فضاهای دانشگاهی و ضرورت افزایش مشارکت دانشجویان در ورزش های قهرمانی و همگانی، گفت: اهمیت بحث ورزش و تربیت بدنی و لزوم توسعه آن در میان دانشجویان بخصوص در فضاهای دانشگاهی زمانی بیشتر می شود که بحث آسیب های اجتماعی را در این فضاها کم و بیش شاهد هستیم و هر چقدر فعالیت های ورزشی در میان دانشجویان افزایش یابد به همان میزان شاهد کاهش ناهنجاری های اجتماعی خواهیم بود.

وی در ادامه افزود؛ عوامل انگیزشی به عنوان راهبرد اصلی مد نظرباشد و ان شاء الله با مشارکت و برنامه ریزی بیشتراین شورا بتوانیم استفاده بهینه از امکانات موجود داشته باشیم.

در ادامه جلسه کارشناسان اداره تربیت بدنی گزارش مفصلی از عملکرد اداره تربیت بدنی را ارائه دادند و خواستار حمایت و سرمایه گذاری در توسعه ورزش در دانشگاه شدند و اهمیت و تاثیر مستقیم ورزش بر روی سلامت دانشجویان و کارکنان را امری ضروری دانستند که باید متناسب با امکانات و فضاهای موجود در خوابگاه ها و دانشگاه برنامه ریزی های اصولی صورت گیرد تا بتوان بحث ورزش قهرمانی و همگانی را در میان دانشجویان و کارکنان تقویت کنیم.

گفتنی است این نشست با بررسی دستور جلسه و اتخاذ تصمیمات اعضای این شورا در جهت عملیاتی شدن و با رویکرد توسعه ورزش همگانی به پایان رسید.

   #سلامت #شهرداری

محتوای خبر «تشکیل شورای عالی ورزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی» را در سایت «مفدا» ببینید