تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: سرمقاله گاردین: قتل خاشقچی ماهیت دیکتاتوری مرتجع بن سلمان را نشان می دهد

روزنامه گاردین در سرمقاله روز شنبه خود نوشته قتل یک روزنامه نگار منتقد، ماهیت دیکتاتوری واپس گرای ولیعهد رژیم سعودی را نشان می دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه گاردین در سرمقاله روز شنبه خود به موضوع قتل احتمالی «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد حکومت آل سعود داخل کنسولگری عربستان در استانبول پرداخته و نوشته این قتل «ماهیت واقعی دیکتاتوری مرتجع محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) را نشان می دهد.»

گاردین در این یادداشت «محمد بن سلمان» و «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه را «دشمنان آزادی بیان و رسانه های مستقل» خوانده و نوشته خشم عمومی از ناپدید شدن و قتل احتمالی خاشقچی دو نفر از «ظالم ترین» رهبران در منطقه خاورمیانه را رو در روی هم قرار داده است.

اردوغان که کشورش در پرونده هایی مانند سوریه و جنگ سرد عربستان با قطر اختلافاتی با رژیم آل سعود دارد در روزهای گذشته از ناپدید شدن خاشقچی انتقاد کرده و از ریاض خواسته زنده بودن او را اثبات کند.

گاردین درباره محمد بن سلمان نوشته است: «او تمایل دارد هر گونه اقدام برای ایجاد دموکراسی واقعی را چه در عربستان و چه در جهان عرب سرکوب کند. مصداق این موضوع را می توان در دخالت نظامی سعودی در بحرین مشاهده کرد.»

انتهای پیام/

   #قتل #رئیس جمهور #رئیس جمهور ترکیه #سوریه #دموکراسی #قطر #خاورمیانه #استانبول #بحرین #ترکیه

محتوای خبر «سرمقاله گاردین: قتل خاشقچی ماهیت دیکتاتوری مرتجع بن سلمان را نشان می دهد» را در سایت «فارس نیوز» ببینید