تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی به نشر، حسین سعیدی اظهار کرد: «به سفارش مادرم» نوشته احسان حسینی نسب؛ بیست و چند روایت از ماموریتی خانوادگی در عراق را بازگو می کند که توسط انتشارات آستان قدس رضوی ویژه ایام اربعین حسینی به چاپ می رسد.
وی افزود: کتاب «به سفارش مادرم» به سفارش مجموعه هنری خیمه و با مجموعه عکسهای مستند عزاداران حسینی در مراسم پیاده روی اربعین سیدالشهدا(ع) از ملیت ها و فرهنگ های مختلف توسط عکاسان وهب رامزی، عبدالمجید قوامی، روح الله خسروی و شهره بهرامی ثبت شده است.
سعیدی یادآور شد: این اثر در ۳۲۸ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه در قطع وزیری و با قیمت ۳۶۰ هزار ریال به زودی به چاپ می رسد.
مدیرعامل به نشر یا یادآوری اینکه کتاب«به سفارش مادرم»اثر غالب مصور نیست، تصریح کرد: تصاویر این کتاب شامل بخشی از عکس های مفهومی و هنری است و بخشی از عکس ها نیز به صورت مستند از وقایع و از زائرانی است که با آنان در خلال این سفر گفت و گو شده است.
در مقدمه این کتاب آمده است: شش سال است که مادربزرگ، مادرمادرم، در هجوم بی امان فراموشی مثل کبوتری آشیان گم کرده مانده است و راهی از گذشته به امروز و این لحظه نمی یابد. آلزایمر مثل ابری سیاه، تمام حدفاصل گذشته اش تا امروز و این لحظه و این دقیقه، در نقطه ای درمانده است؛ نقطه ای که گذشته اوست. شش سال است که مادرم، در تمام آنات و لحظات، پیش مادربزرگ است و از او پرستاری می کند. شش سال است که مادرم نتوانسته به هیچ سفری برود، در هیچ جمعی حاضر شود، یک دقیقه خانه را با خیال راحت ترک کند.
در این سالها، مادرم از بین سفرهایی که نمی توانست برود، بیشتر از همه سفر به عراق در ایام اربعین را دوست داشت. مادرم دوست داشت به عراق سفر کند و در هنگامه پیاده روی آدم ها حضور داشته باشد و بخشی از تاریخی باشد که این سالها در حال رقم خوردن است. من اما دوست نداشتم هیچ وقتی از سال به عراق سفر کنم؛ خاصه در ایام اربعین. اما… مادرم وقتی شنید که رفقای عکاسم من را به این سفر دعوت کرده اند تا با آنها به عراق بیایم و روی عکس هایی که آنها از این سفر می گیرند، چیزی بنویسم، مشتاق تر از همیشه، خواست تا من بجای او به این سفر بروم و…

علاقه مندان برای آگاهی از اخبار به نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه های سطح شهر مشهد و نمایندگی های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع رسانی به نشر از طریق پیامرسان های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه های برقراری ارتباط با این انتشارات است./۹۲۵/د ۱۰۳/ش

   #عراق #مشهد #سامانه پیامکی #سامانه #اربعین حسینی

محتوای خبر ««به سفارش مادرم»» را در سایت «رسا» ببینید