تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بدهی فدراسیون شطرنج به فیده بخشیده می شود

رایزنی های فدراسیون شطرنج ایران با فدراسیون جهانی این رشته باعث انتشار اخبار خوبی برای شطرنج کشورمان شده است.


بدهی فدراسیون شطرنج به فیده بخشیده می شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فدراسیون شطرنج ایران بابت میزبانی مسابقات قهرمانی بانوان جهان در تهران که در زمستانی 1395 برگزار شد، هنوز مبلغ 60 هزار دلار به فدراسیون جهانی این رشته بدهکار است.

این بدهی البته در ابتدا بیشتر از این مبلغ بود، اما فدراسیون شطرنج بدهی اش را به صورت بخش به بخش به فیده پرداخت کرد. با این وجود هنوز مبلغ 60 هزار دلار از این بدهی باقی مانده است؛ بدهی ای که حتی در گذشته عنوان شد می تواند منجر به تعلیق فدراسیون کشورمان شود.

رایزنی های فدراسیون کشورمان با نهاد اصلی این رشته در دنیا طی ماه های اخیر بیشتر از قبل نیز بود، اما همه چیز در نهایت به زمان برگزاری کنگره فدراسیون جهانی ختم شد؛ جایی که «آرکادی دوورکوویچ» روس برای چهار سال آینده به عنوان رئیس جدید فدراسیون جهانی شطرنج انتخاب شد.

در همین مجمع رایزنی هایی میان فدراسیون ایران و دوورکوویچ بابت مسائل مختلف از جمله بدهی کشورمان به فیده صورت گرفت. دوورکوویچ نیز وعده داد که این بدهی را می بخشد تا خیال فدراسیون کشورمان از بابت این 60 هزار دلار راحت شود.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.


   #هشدار

محتوای خبر «بدهی فدراسیون شطرنج به فیده بخشیده می شود» را در سایت «هشدار نیوز» ببینید